Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Saracoglu Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Kan Şekerinizin Yüksek Olduğunu Gösteren İşaretler

Merhaba sevgili okurlarım. Her insanın vücudunda belirli oranlarda şeker bulunmaktadır. Şekeri ekstra olarak kullanmasanız bile tükettiğiniz her gıdada şeker bulunur. Ancak bu şeker oranı fazlalaştığında çeşitli hastalıklar ortaya çıkar. Bunlardan şeker hastalığı olarak bilinen diyabet 1 ve diyabet 2 ‘dir. Diyabet 1 ya da 2 olduğunu belirlemenin yolu ise, hastaneye gidip test yaptırmaktır. Kan şekerinizin yüksek olduğunu gösteren belirtiler nelerdir? Yazının detaylarına bakalım.

Kan Şekerinizin Yüksek Olduğunu Gösteren Belirtiler Nelerdir?

Yüksek kan şekeri diyabet olduğunun göstergesi olsa da bazı durumlarda yüksek kan şekeri diyabet manasına gelmez. En doğru sonucu doktora gidip test etmek lazım. Ancak bu belirtiler var ise dikkat edip acele etmenizi öneriyoruz.

1: Ağız kuruluğu:

Yeterli miktarda su içtiğinizi düşünüyorsanız buna rağmen ağzınızın kuruyorsa kan şekeriniz kontrol etmekte fayda var. Yüksek kan şekeri dudaklarda ve boğazda kuruluk hissi verir. Ağız kuruluğu yaşamanıza rağmen geceleri eğer sık sık tuvalete çıkıyorsanız da kan şekeriniz yüksek olabilir.

X
2: Yorgun hissetmek:

Gün içerisinde rutin işlerinizi yaparken dahi çok yorgun ve halsiz olduğunuzu hissediyorsanız kan şekeriniz yüksek olabilir. Yüksek kan şekeri kişide fazla yorgunluk ve halsizlik hhissettirmektedir.

3: Sürekli açlık:

Yemek yediğinizin üstünden çok fazla zaman geçmemesine rağmen el ve ayaklarda titreme meydana gelebilir. Sık sık yemek yeme ihtiyacını hissediyorsanız kan şekerini kontrol etmelisiniz.

4: Net görmeme:

Göz problemi yaşamıyorsanız eğer kan şekerinin yüksek olduğu durumlarda da bulanık görme olabilmektedir. Kan şekeri konsantrsayon bozukluğuna da sebep olur.

Bunlar dışında da mide problemleri ve yaraların iyileşmesinde gecikmeler yaşamaktaysanız kan şekerinin yüksek olduğunun göstergesidir. Doktorunuza en kısa sürece başvurmanızda fayda var.

5: Sürekli Su İçme isteği

Su içmek hiç bir zaman zararlı değildir fakat bazı durumlarda şeker hastalığı belirtileri olabilir. Bu yüzden çok su içme isteğiniz oluyor ise kan şekerinizi test etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu belirtileri dikkate alarak erken önlem almanız durumunda hastalığa yakalanmadan kurtulabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Sağlıklı günler dilerim..

Saracoglu Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.