Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır, Pirinç Maskesinin Yararları

14.10.2021
1.019
Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır, Pirinç Maskesinin Yararları

Mutfaklarda sık olarak kullanılacak olan pirincin maharetleri yemekleri lezzetli ve doyurucu bir hale getirmesiyle sınırlı değildir. Pirincin hemde cildin pek çok sorununa da çözüm sağlayacağını biliyor muydunuz? Pirinç ile çok basit bir biçimde muhteşem bir cilt bakım maskesi yapmak mümkündür. Bu çok özel pirinç maskesini öğrenip bir kez deneyince bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?
Öncelikle kullanacağınız pirincin organik olmasına dikkat edin aksi takdirde cildinize zarar verebilirsiniz. Pirinç maskesi tarifine geçilecek olursa; Bir kâseye bir su bardağı pirinç koyun. Daha sonra pirinçlerin üzerini 2 cm geçecek kadar su ekleyin. Pirincin nişastasının ortaya çıkması için iyice karıştırın.

Nişastanın iyice ortaya çıkması için 5 dakika bekleyin. Daha sonra elde ettiğiniz nişastalı suyu diğer bir kaba alın. 5 dakika bekledikten sonra nişastanın bir bölümü dibe çökecektir. Üstte biriken suyu alın. 5 dakika daha bekleyin ve tekrar kalan suyu alın. Elinizde nemli nişastalar kalana kadar bu işlemi 3 veya 4 kez uygulayın. Elde ettiğiniz nemli nişastayı temizleniş cildinize sürün. Dilerseniz gece boyunca yüzünüzde kalabilir. Dilerseniz kuruduktan sonra yıkayın ve kurulayın. Bu maske ile daha steril ve parlak bir cilt elde etmiş olacaksınız.

 

Pirinç Maskesinin Yararları
Pirinç maskesi cildi beyazlatırken yüzdeki kahverengi lekelerin de açılmasını sağlar. Aynı zamanda bir peeling görevi gören bu maske ile beraber cildiniz ölü derilerden arınacaktır. Bunun yanında gözenekleri temizlerken cilde yumuşaklık verir.

Genişlemiş gözeneklerin küçülmesinde de etkili olan pirinç maskesi cildi mikroplardan temizler ve bu şekilde cilt daha sıkı ve genç bir görünüme kavuşur. Ayrıca yaygın bir cilt sorunu olan siyah nokta ve sivilcelerin oluşumunu engeller ve var olan kızarıklıkların giderilmesinde etkilidir. İyi bir güneş koruyucu olan pirinç maskesi cilde daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.
Pirincin yararları öncelikle uzak doğuda keşfedilse de hızla bütün dünya pirincin güzellik katan etkilerini öğrenmeye devam ediyor. Bütün bu yararları nedeniyle gün geçtikçe daha fazla kullanılmaktadır ve güzelliklere güzellik katıyor.Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır, Pirinç Maskesinin Yararları 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.