Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Tüm Hastalıkların Dermanı Zeytin Yaprağı Çayı

12.10.2021
4.486
Tüm Hastalıkların Dermanı Zeytin Yaprağı Çayı

Zeytin ağacı yaprağı antik çağlardan beri tıbbi amaçla sağlık alanında kullanılıyor. Bilim adamları zeytin ağacının tüm ağaç türleri arasında en eski türlerinden olduğunu da doğrulayarak bu güne kadar üstünde pek çok araştırma yaptılar.

 

Hemen hemen her hastalığa derman olan zeytin ağacının şifalı yapraklarının belli başlı yararları…
Zeytin yapraklarının tıbbi anlamda çok kuvvetli fonksiyonları bileşenleri vardır. Tansiyon, şeker, tüberküloz, grip, hepatit, menenjit, aids ve daha çok fazla sağlık sorununa iyi gelir.

Çok etkili antibakteriyel antiparaziter ve anti mantar fonksiyonları ile de biliniyor. Vücuda enerji kazandırıcı özelliği vardır.

Not: Zeytin yapraklarını yararlı yapan en önemli fonksiyonlarınden biri içeriğinde oleuropin adı verilen bir madde vardır. Bu madde sayesinde zeytin ağaçları çok dayanıklı olurlar ve uzun yaşarlar. Ayrıca oleuropein maddesi bir glikozittir. Glikozitler de hücre duvarını korur ve bağışıklık sistemini güçlendirirler.

ALZHEIMER HASTALIĞINI ÖNLÜYOR

 

Avustralya’daki araştırmacılar, zeytin yaprağı ekstresindeki fenolik bileşiklerin beyin hastalıklarının başlangıcını yavaşlattığını ortaya koymuştur. Özellikle Alzheimer hastalığına yol açtığı düşünülen protein demetlerinin gelişimini önleyebileceği söyleniyor.

ARTRİT AĞRISINI ENGELLİYOR

Her yaşta ortaya çıkabilen bir hastalık olan iltihaplı eklem romatizması olarak bilinen romatoid artrit, ilerleyen safhalarda kişinin hayat niteliğini olumsuz etkilerken, kahve fincanını tutmak bile güçleşebilir. Araştırmacılar, zeytin yaprağının romatoid artriti yavaşlattığı görülmüştür. Ayrıca eklem şişmelerini azalttığı görülmüştür.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?
15-20 adet zeytin yaprağı, yarım litre klorsuz içme suyu

Kaynar suya kurutulmuş zeytin ağacının yapraklarını atın ve 10-15 dakika demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra afiyetle içebilirsiniz. İçerken damak tadınıza göre limon ya da bal ilave edebilirsiniz.

Neredeyse tüm hastalıklara derman olan zeytin yaprağının yararlarını muhakkak paylaşalım, sevdiklerimize ulaştıralım. Sağlıcakla kalınız..

Tüm Hastalıkların Dermanı Zeytin Yaprağı Çayı 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.