Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Buzdolabına girmemesi gereken besinler..!

12.10.2021
2.922
Buzdolabına girmemesi gereken besinler..!

Genelde herkes tüm yiyecekleri buzdolabına koyar, ama bu büyük bir hatadır çünkü bazı yiyecekler buzdolabının soğukluğuna ve koşullarına dayanamaz. Bazı besinlerin buzdolabına konulduğunda hastalığa neden olduğunu biliyor muydunuz? Peki, bu besinler nelerdir? İşte duyunca çok şaşıracağınız buzdolabına girince hastalıklara sebep olan besinler…
TATLILAR

 

Bal, reçel ve çikolata gibi tatlı besinler buzdolabında organik özelliklerini yitirerek tatlarının beraberinde reçel ve balın akışkanlığı da bozulur.

KAHVE

Buzdolabının soğuk ve nemi kahvenin hem lezzetini hem de görünüşünü değiştiren bozar.

PATATES

 

Emilimi yüksek bir besin olan patetes durduğu ortamın kokusu ile tadı değişir. Buzdolabında bir günde fazla kalan patates bozulur ancak görüntüsü aynı kaldığından fark edemeyiz. Ancak pişirilen patates bağırsak hastalıklarının yaşanmasına sebebiyet verebilir.

SARIMSAK

Antibakteriyel etkiye sahip sarımsak yalnızca iki gün boyunca buzdolabında kaldığında bakteri üretir.

DOMATES

Yıllardır herkezin yanlış bildiği bilgilerden biri domatesin bozulmaması için buzdolabıya konulması gerektiğidir. Aslında domates buzdolabıya konulunca organik yapısı soğuk havadan dolayı bozulur. Kabukları kırışan domates bakteri oluşturmaya başlar ve tüketilen bu domatesler sindirim hastalıklarına neden olur.

Buzdolabına girmemesi gereken besinler..! 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.