Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Basen ve Kalça Eriten Çay Nasıl Yapılır

12.10.2021
1.466
Basen ve Kalça Eriten Çay Nasıl Yapılır

Zayıflama ve diyet dönemi de başlıyor. Bu sebeple pek çok kişi kalça ve basen bölgelerinde bulunan yağlardan kurtulmak için çeşitli yöntemler deniyor. Yaşın ilerlemesi ile beraber bölgesel kiloların eritilme süreci daha fazla güçleşiyor. Ancak yaş ne olursa olsun bölgesel yağlardan kurtulmak zor olsa da imkansız bir durum değildir. Yapılacak egzersiz aktiviteleri ve bitkisel çözümlerle bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün.

Bölgesel Zayıflama için Bitkisel Çay Tarifi
Kadınların ortak sorunlarından biri de basen ve kalça bölgelerindeki yağlanmadır. Basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak için basen eriten çay formülü bir hayli etkili bir biçimde kullanılmaktadır. Bunun beraberinde bölgesel anlamda kalça bölgelerinde yağlanma meydana gelen bayanlar kalça eriten çay kullanarak istenmeyen yağlardan kurtulabiliyorlar. Basen ve kalça bölgelerindeki aşırı yağlanma karşısında bayanlar kaderlerine razı gibi görünebiliyorlar. Oysaki yapılacak disiplinli bir kür ile bu sorundan kurtulmak bir hayli kolay. Sadece istemek ve birazda azimli olmak gerekmektedir. Kalça ve basen eritmek için uygulaması yapılacak olan kürlere tam manasıyla uymak gerekmektedir.

Basen ve Kalçadaki Yağlardan Kurtulmak için
Kadınların istemedikleri ve bir hayli rahatsız oldukları basen ve kalça yağlarından kurtulmak için basen eriten çay yapımı için evvela bir demlik içerisine su konularak suyun kaynama noktasına gelmeden ısıtılması sonrasında funda yaprağı, papatya, kuşburnu, sinameki ve rezene malzemelerinin konması ile beraber bir süre demlenmesi beklenir. Bu formül hemde kalça eriten çay olarak da biliniyor. Demlenmesi sona eren çayın süzülmesi ile beraber basen eritmek için hergün bir bardak içilmesi gerekmektedir. Bu yöntemi 10 gün boyunca uygulanması yeterlidir. Hazırlanan bu çay kalça ve basen bölgesindeki yağların gözle görülür bir biçimde erimesini sağlayacaktır.

Ayrıca basen ve kalça bölgesi eritmek için aşağıda belirtilen çayları da tüketebilirsiniz.

▶ Sinameki Çayı

▶ Papatya Çayı

Basen ve Kalça Eriten Çay Nasıl Yapılır 1▶ Kuşburnu Çayı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.