Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Cilt Gençleştiren, Cilt Lekelerini Yok Eden Ev Yapımı Doğal Maskeler

11.10.2021
1.750
Cilt Gençleştiren, Cilt Lekelerini Yok Eden Ev Yapımı Doğal Maskeler

Cildinizdeki yaşlanma sebebiyle meydana gelen sorunlara ev yapımı doğal maske önerilerimizle son vererek güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Cilt Gençleştiren, Cilt Lekelerini Yok Eden Ev Yapımı Doğal Maskeler

Her insan belli bir yaşa geldikten sonra cildinde yaşlanmaları görmektedir. Ciltte oluşan bu yaşlanma pek çok faktöre bağlı şekilde oluşmaktadır. Bu yaşlanmayı engellemek için cilt gençleştirme yöntemleri uygulamasıyla çözüme ulaşılabilir. Yaşlanmaya sebep olan etkenleri de ortadan kaldırarak önemli bir adım atmakta mümkündür. Cilt gençleştirme maskeleri ile cildin daha sıkı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Pirinç Maskesi
1 yemek kaşığı pirinç, bal ve süt karışımı ile elde edilecek olan bu maskede evvela pirinç haşlanır. Pirincin suyu süzüldükten sonra bal ve süt ile karıştırılır. Homojen bir karışımın elde edilmesi ile beraber temiz olan cilde direk şekilde uygulanır. Pirinç maskesi hazırlama esnasında haşlanan pirincin sıcak vaziyette uygulaması yapılmaması oldukça önemlidir. 15 dakika bekletilme süresinin ardından ılık suyla yıkanılır. Cildin nemlenmesi, gözeneklerin sıkılaşması ve cilt lekelerinin yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Domates Maskesi
Herhangi bir etki olmaksızın sadece domates ile yapılan domates maskesi uygulamasında dilimlenmiş domatesler temiz cilde yerleştirilir ve 15 – 20 dakika kadar bekletilir. Süre dolması ile beraber ılık suyla durulaması yapılmalıdır. Domates içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde cilt gençleştirme mümkün kılınmaktadır.

Salatalık Maskesi
Yarım salatalık ve 2 yemek kaşığı limon suyunun karışımı ile oluşturulan salatalık maskesi yapımı için karışımların blender kullanılarak homojen kıvama gelecek şekilde karıştırılmasıyla elde edilmektedir. Temizlenen cilde sürülerek 15 ile 20 dakika bekletilir. Süre dolduktan sonra da soğuk suyla durulamak yetecektir. Cildin nem dengesi için limon önemli katkıya sahip olurken anti bakteriyel özelliğe sahip olan limonda cildi temizliyor.

Patates Maskesi
Bir patates ve 3 yemek kaşığı limon suyuyla oluşturulmaktadır. Rendelenen patatesi ile limon suyu karıştırılarak yapılan patates maskesitemiz cilde uygulanır. Ciltte yaklaşık olarak 15 – 20 dakika bekletildikten sonra ılık suyla temizlenir. Cilt lekelerin giderilmesinde ve erkenden meydana gelebilecek kırışıklıkları önlemede etkilidir.

Karbonat Maskesi
2 yemek kaşığı karbonatla 2 yemek kaşığı maden suyu karışımından oluşan karbonat maskesi uygulama yapımı bakımından bir hayli basit ve etkilidir. Bu karışımda maden suyu ve karbonatı birbirine karıştırarak maske kıvamına gelene dek karıştırılmalıdır. Daha sonra da temizlenmiş olan cilde uygulanabilir. Uygulamanın ardından 5 dakika kadar bekletildikten sonra bol suyla durulamak yeterli olacaktır. Cildin temizlenmesi ve akne problemlerin oluşmasına engel olmasında karbonatlı maske etkin role sahiptir. Anti bakteriyel bir malzemeye sahip olan karbonat bu etkinin oluşmasında direkt etki etmektedir. Cilt sıklaşmasına da etkisi olduğundan dolayı gençleşmeye etkisi bulunur.Cilt Gençleştiren, Cilt Lekelerini Yok Eden Ev Yapımı Doğal Maskeler 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.