Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Canan KARATAY Uyurken Bile Kilo Vermeniz Mümkün..!

11.10.2021
3.195
Canan KARATAY Uyurken Bile Kilo Vermeniz Mümkün..!

Kilo vermek için çok uğraşıyor ama tartıya çıktığınızda umduğunuzu bulamıyorsanız Canan Karatay tavsiyeleri ile bu probleminiz ortadan kaybolacak. Kilo verirken dikkat etmeniz gerekli olanler neler, cevabını sizler için araştırdık. İşte Canan Karatay’dan kilogram vermek isteyenlere özel tavsiyeler…
SAAT ARALIĞI GECE VAKTİDİR

 

Kilo vermek için yemeklerinize dikkat ediyor ancak tartıda bir oynama olmuyorsa dikkat etmeniz gerekli olan birkaç konu daha var. Vücudumuzda bulunan yağ yakıcı hormon (leptin)’in harekete geçtiği saat aralığı gece vaktidir. Siz uyurken bu hormonun aktif olması demek yağ yakımınızın son sürat sürmesi manasına gelmektedir.

GECE 2/6 ARASI…

İşte bu hormonun düzgün ve aktif bir biçimde salgılanabilmesi için yemek yeme sürelerine ve saatlerine dikkat etmek gerekmektedir. Gece 2/6 arası leptinin salgılanabilmesi için akşam 8’den sonra yemek işini bitirmiş olmanız gerekmektedir.

İKİ MADDE KANSER HÜCRELERİNİ BESLEMEKTE…

 

“Şekersiz” olarak isimlendirilen tatlandırıcıları Canan Hoca önermiyor. Canan Hoca’ya göre aspartam olarak bilinen E-951 kodlu katkı maddesinin zehirden bir farkı yok. Bu katkı maddesi vücuda girdiği zaman hareket etmek gerekiyor ve hemde bu madde hücrelerinizde alkole dönüşmektedir. Yani bu maddenin glukoz şurubundan hiçbir farkı yok. Aynı özelliklerinde iki madde kanser hücrelerini beslemekte…

D VİTAMİNİ EKSİKSE…

Vücudunuzda D vitamini eksikse zayıflamanız çok zor. Bu nedenle yaz vakti mutlaka güneşten faydalanın. Kış vakti ise dışarıdan D vitamini takviyesi alabilirsiniz. Bu süreçte bol bol tüketmeniz gerekli olan yiyecekler; süt, balık, yumurta, tereyağı, yulaf ezmesi. Vücudunuz D vitamini yönünden zayıfsa hormonlar düzgün üretilmez ve ayrıca kemikler güçsüz kalır.

SIK SIK ŞEKER TÜKETİMİ…

Paketli gıdalar ne yazık ki doğurganlığı azaltan ürünler içerisinde yer almakta. Sık sık şeker tüketimi, paketli gıdaların tüketimi kansere ve kısırlığa davetiye çıkarıyor. Sağlıklı bir birey olmak ve daha sağlıklı nesiller istiyorsanız paketli ürünlerden mutlaka uzak durmalısınız.

Canan KARATAY Uyurken Bile Kilo Vermeniz Mümkün..! 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.