Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Çamaşır Makinenizi Temizlemenin En Basit Yolu..!

10.10.2021
3.157
Çamaşır Makinenizi Temizlemenin En Basit Yolu..!

Çamaşır makinenizi temizlemenin bu kadar kolay alabileceğinizi tahmin edemezdiniz! Peki çamaşır makinenizi en son ne zaman temizlediğinizi hatırlıyor musunuz?

 

Çoğu insan çamaşır makinasının temizleneceğini bilmez. Sonuçta çamaşır makinalarının görevi temizlik yapmaktır ve temiz olmayan bir makinenin çamaşırları temiz bir biçimde temizlemesini bekleyemezsiniz. Bu yüzden çamaşır makineleriniz temizlemek haftada bir yapılması gerekli olan bir uygulamadır.
Şanslıyız ki uygulaması çok basit bir yöntemi var!

Çamaşır makinenizi önceden hiç temizlememiş olabilirsiniz. Üzülmeyin yalnız değilsiniz. Çoğu insan çamaşır makinalarının temizlenmesi gerektiğinin farkında değillerdir veya temizlemeyi unuturlar. Üzülmeyin ki bu temizlemeyi yapmanız için bütün makineyi parçalara ayırmanıza gerek yok.

 

Gerekli Malzemeler :
480 ml sirke
45 g karbonat
60 ml su
Bir bez
Şimdi sizlere çamaşır makinenizi yalnızca bu malzemeleri kullanarak nasıl temizleyeceğinizi anlatacağız.

Yapmanız Gerekenler
Karbonat ve suyu bir kapta güzel bir şekilde karışana kadar karıştırın. Bu karışım makineniz için detarjan görevi görecektir.
Hazırladığınız karışımı makinenizin deterjan bölüme dökün ve ardından sirkeyi de deterjan bölümüne ekleyin. Makinenizi yüksek sıcaklıkta ve normal bir programda çalıştırın.
Makineniz yıkamayı bitirdikten sonra kalan artıkları bir bez yardımı ile silin. İşte bu kadar! Makineniz yeni gibi temiz!Çamaşır Makinenizi Temizlemenin En Basit Yolu..! 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.