Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Öyle Bir Şey Oldu Ki İn’anamayacaksınız…!AYRINTILAR

09.10.2021
5.087
Öyle Bir Şey Oldu Ki İn’anamayacaksınız…!AYRINTILAR

Kulağına hergün sarımsak koyan bayanın vücudundan nasıl değişim oldu? Sarımsak kullanmanın 5 alternatif yolunu bulundu. Doğal tedavi yöntemi olan mucizevi sarımsağın faydaları galerimizin detayında… Sarımsak dünya da en çok ve en sık kullanılacak olan doğal antibiyotiktir. Bir çok tedavide kullanılacak olan sarımsağın mucizevi yönlerine gelin beraber inceleyelim.

KULAĞINA HER GÜN SARIMSAK KOYAN KADIN’A BAKIN NE OLDU Vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı olması halinde kulağınıza bir diş sarımsak koymak ağrı kesici görevi görür. Kulağa koyulan sarımsak kısa bir zaman sonra ağrıya iyi gelir ve doğal antibiyotik bileşenler ortaya çıkarak, vücuda kimyasal almadan ağrıların geçmesini sağlar. Kulağa sarımsak koymak gibi küçük bir pamuğa sarımsak yağı da damlatabilirsiniz.SARIMSAK YAĞI İÇİN İHTİYACINIZ OLANLAR *Birkaç diş sarımsak *2 ila 4 yemek kaşığı zeytinyağı *Ufak tencere *Ufak cam kavanoz *Süzgeç UYGULANIŞI Birkaç diş sarımsak soyulur ve iri doğranarak tencereye konur. Akabinde tencereye zeytinyağı eklenir. Düşük sıcaklıkta ısıtılır. Karışımın kokusu çıkana kadar tencerede karıştırılır. Kokusu çıkan karışım ocaktan alınır ve soğuması beklenilir. Elde ettiğiniz bu yağı da kulak ağrılarınıza doğal çözüm olarak kullanabilirsiniz.

SARIMSAK BAŞKA HANGİ AĞRILARA İYİ GELİR?

Kulak enfeksiyonlarını durdurun. Kulak enfeksiyonları genelde antibiyotik yardımıyla tedavi edilir, fakat sarımsak ile de tedavi edilebilir. Bu ilaç özellikle çocuklar için önerilmektedir, çünkü düzenli tıbbi reçeteler için çok küçük olabilirler. Evde kulak enfeksiyonunu tedavi etmek için, sarımsak yağı elde etmek için diş sarımsaklarını sıkın. Biraz ısıtın ve bir pipet içerisine birkaç damla ekleyin ve kulağınıza damlayın.Önce bir doktora danışmanız önerilir, fakat sıcak sarımsak yağının işe yaradığı söylenir . Diş ağrısı rahatlatmak, yapmanız gerekli olan tek şey, acı veren dişe sürtmek.. Sarımsak doğal bir yapıştırıcıdır. Bu kırılgan maddeler için tutkal olarak kullanabileceğimiz manasına gelir. Yüz temizleyici sarımsak, kuvvetli antiseptik, antiviral ve mantar önleyici özellikler içerir. Bu yetişkin sivilce, sivilce izleri ve diğer pek çok cilt hastalıkları ve alerjileri ile savaşmaya yardımcı olabileceği manasına gelir. Kıymık üzerine ince bir dilim sarımsak koyun, bir sıva ile sabitleyin ve yatağa gidin. Ertesi gün, kıymık artık cildinize sıkışmış olmadığını göreceksiniz.

Aloe yaprağı kullanıyorsanız aynı sonucu elde edersiniz. Kulağa konulan sarımsak vücuttaki ağrılara iyi gelir. Diş ağrısı rahatlatmak, yapmanız gerekli olan tek şey, acı veren dişe sürtmek.. Yüz temizleyici. Sarımsak, kuvvetli antiseptik, antiviral ve mantar önleyici özellikler içerir. Cilde parlaklık sağlar. Kıymık üzerine ince bir dilim sarımsak koyun, bir sıva ile sabitleyin ve yatağa gidin. Ertesi gün, kıymık artık cildinize sıkışmış olmadığını göreceksiniz.Öyle Bir Şey Oldu Ki İn’anamayacaksınız...!AYRINTILAR 1

Yorumlar
  1. Pınar Akın dedi ki:

    Doğa sayemde şifalı bitkilerle ve sularla doldu, ey nankör insanoğlu, layık olamadın. Haram olsun