Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Boğaz Ağrısına Doğal Antibiyotik

09.10.2021
3.032
Boğaz Ağrısına Doğal Antibiyotik

Bakterilere Karşı En Etkili Bitkisel Çözüm: Sarımsak
Doğal besinler arasında en etkili olanı olarak bilinen sarımsak, antibakteriyel özelliğine sahiptir. Aynı zamanda antifungal etkisini de göstermektedir. Bunun sebebi ise, içerisinde bulunan alisin özüdür. Sarımsak virüslerin yok edilmesinde de vücut için önemli bir silah haline gelebilmektedir. Bakterilerden kaynaklı hastalıkların üstesinden antioksidan özelliği sayesinde sayesin de gelir. Vücudumuz için fayda sağlamakta olan parazitler de vardır ve sarımsak bu parazitler için herhangi bir tehlike oluşturmaz.

İçerisinde barındırdığı,

Manganez
Fosfor
Çinko
Folat
Kalsiyum
Selenyum
Demir
Potasyum
Mineralller pek çok hastalık ile savaşmada önemli roller üstlenir. Aynı zamanda içerisinde B1, B2, B3 ve C vitamini barındırması sarımsağı özel bir besin haline getirir. Bu yüzden sarımsak tüketimi insan sağlığı bakımından son derece önemlidir ve parazitlere bitkisel çözüm arayanlar için en etkili çözümdür.

Bakterilere Karşı Etkili Kür Tavsiyesi
Gerekli malzemeler:

Anason ( Bir çay kaşığı)
Sinameki (5 yaprak)
Çekilmiş ve toz halde keten tohumu (Bir yemek kaşığı ölçütünde)
Rezene ( Bir çay kaşığı)
Tarifi:

Rezene, anason ve sinameki yaprağı havanda evvela ezilmelidir ve bir su bardağı kaynamış suyun içine atılmalıdır.
Sonrasında 15 dakika demlenmelidir.
Bu kür günde 1 bardak içilmelidir ve aç karnına içilmesi öneri edilir. Bir yemek kaşığı keten tohumu tozu suyla beraber tüketilir ise şayet bağırsakların çok daha etkili çalışmasına olanak tanır. Bu yüzden de parazitler ile savaşta etki gösteren bir unsurdur. 3 yemek kaşığı kadar gün içerisinde tüketebilirsiniz ve herhangi bir zararı yoktur. Sinameki belirtilen miktardan fazla tüketilmemelidir. Aksi takdirde bağırsakta tembellik problemine yol açabilir. Boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum diyenler için özellikle bu tarif öneri edilebilir.
Boğaz ağrısına doğal antibiyotik
Boğaz Ağrısına Doğal Antibiyotik
Virüslerin Düşmanı Kekik
Boğaz ağrısına doğal antibiyotik için sarımsak ve kekik uzmanların en fazla öneri ettiği besinlerdir. Mikropların yok edilmesinde önemli bir etken olan kekik, 5 dakika demlendikten sonra tüketilmelidir. Bakterilerin en önemli düşmanlarından olan karvakrol ve timol kekik içerisinde bulunmaktadır. Bu iki önemli madde sayesinde parazitler ile olan savaşta vücut direnç gösterir.

Kekik ile elde edilen uçucu yağ da virüslere karşı etkili bir çözüm olarak öneri edilir. Kaynar suyun içine atılan kekik yağı( 4 damla) koklanarak etkisinden faydalanılabilir. Keskin bir koku olduğu için buharı koklamanız gerekmez. Bulunduğu ortama kokusunu yayacaktır ve bu koku akciğerler içinde fayda sağlar.

Elma Sirkesinin Bakterileri Temizlemede ki Marifeti
Elma sirkesinin parazitlere bitkisel çözüm sunmasının dışında;

Kanser riskini azaltması
Toksinlerin atılması
Kilonun dengeli olmasını sağlama
Kanı alkalize etmesi
Özelliklerine sahiptir. Elma sirkesini salatalarda ve yemeklerde kullanmak hem sağlığınız için yararlı olacak, hem de yemeklerinize lezzet katacaktır.
Bakteriler İle Bal İle Savaşın
Doğal ve zararsız boğaz ağrısına doğal antibiyotik aranıyorsa bal ilk tercihler arasında yer almalıdır.

Antiseptik
Antimikrobiyal
Antienflamatuar
Etkilerine sahip olan bal, enfeksiyonlar ile savaşan önemli bir besindir. Bakteriler ile savaşmak için etkili yöntem üremelerini engelleyebilmektir. Bu da bal ile mümkündür ve bu şekilde toksinlerin temizlenmesi de mümkün duruma gelir. Balın diğer yararları ise;

Sindirim sistemini yatıştırması
Vücudun direncini arttırması
Zencefil ile beraber öksürük üstünde etkili olması
Bağışıklık sistemini arttırması
Karaciğerin sağlıklı çalışmasını sağlaması
Tüm bu faydalardan sağlanmak için bal seçiminin iyi yapılması gerekir. İşlenmemiş ve organik bal tüketimi yukarda saydığımız yararları gösterir. Bal kürü Boğaz ağrısına ne iyi gelir diyenler için İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen kürlerden biridir.
Bakteriler İle Savaşmada Etkili Bitkiler
Bakterilere bitkisel çözüm olarak sunmuş olduğumuz önerilerin dışında aşağıdaki bitkileri de uygun bir biçimde kullanabilirsiniz.

Lavanta: Hem yağı hem de çiçeği parazitlerin en önemli düşmanlarındadır. Antiseptik özelliği bulunmaktadır ve bir pamuğun üzerine damlatılması halinde kokusu odaya yayılır. Çayını yapabilmek için 5 dakikalık demlemeye bırakılması gerekir.
Zencefil: Doğal antibiyotik görevi gören zencefil, parazitlere bitkisel çözüm sunan en önemli bitkilerdendir. Limonata içine zencefil atılarak ( rendelenmiş şekilde) tüketilebilir.
Propolis: Son senelerde fazlasıyla popüler olan Propolis, parazitler için tehlikeli; insan sağlığı için ise bütünüyle yararlıdır.Boğaz Ağrısına Doğal Antibiyotik 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.