Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Pirinç Unu Maskesi İle Bembeyaz ve Pürüzsüz Ciltler

08.10.2021
2.891
Pirinç Unu Maskesi İle Bembeyaz ve Pürüzsüz Ciltler

İlerleyen yaşla beraber ortaya çıkan cilt tonu farklılıkları her bayanın canını sıkar. Üstelik bu durum sadece bayanların değil erkeklerin de başına gelmektedir. Geçmişten beri Güneydoğu ve Asya ülkelerindeki kadınları bu derde deva için pirinç unu kullanmışlardır. Pirinç unu maskesi sivilce ve güneş lekelerini yok ederek pürüzsüz bir cilt oluşumuna yardım ediyor. Pirinç ununun içeriğinde bulunan para aminobenzoik asit cildi besleyerek daha parlak olmasını sağlıyor.

Pirinç Unu Maskesi Oldukça Basit Hazırlanıyor
Pirinç unu maskesi hazırlamak bir hayli kolay. Sadece birkaç çorba kaşığı pirinç unu ile saf su karıştırılıp macun kıvamına getiriliyor ve temizlenmiş yüze, boyun bölgesine uygulanıyor. 30 dakika bekletilip temizleniyor ve haftada birkaç kez tekrarlanıyor.

Cilt Beyazlaştırıcı Pirinç Unu Maskesi
Ciltteki ton farklılıklarını ortadan kaldırmak ve cildi birkaç ton açmak için de kullanılacak olan pirinç unu, düzenli kullanım sonrası etkilerini hemen göstermeye başlıyor. Pirinç unu cilt beyazlatma konusunda senelerce kullanılacak olan bir üründü. 1 yemek kaşığı süt tozu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı pirinç unu hafif ılık suyla karıştırılıp uygulanıyor. 20 – 25 dakika sonra ılık suyla arındırılıyor. Eğer söz konusu kuru bir cilt ise bu karışımın içine bir tatlı kaşığı bal da eklenebilir. Maskenin arkasından da hafif nemlendirici krem uygulanabilir.

Zararlı Güneş Işıklarına Kalkan Oluşturuyor
Birçok güneş kreminin içinde pirinç özüne rastlamak mümkün. Çünkü pirinç ununda bulunan A ve C vitaminleri müthiş iki antioksidan etkisi yaratıyor. Böylece cilt zararlı güneş ışıklarından korunuyor, muhtemel güneş lekeleri önlenmiş oluyor. Güneşe çıkmadan önce hafif suyla sıvılaştırılıp yüze ve boyun bölgesine sürmek yeterli oluyor. Hatta küçük çocuklar için kollara ve bacaklara da uygulanabiliyor.Pirinç Unu Maskesi İle Bembeyaz ve Pürüzsüz Ciltler 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.