Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Hint Yağı ile Kirpik ve Kaş Uzatma

08.10.2021
811
Hint Yağı ile Kirpik ve Kaş Uzatma

Uzamayan kirpik ve kaşlarla daima uğraşırız. Farklı yöntemler deneriz ama yinede kirpik ve kaşlarımız uzamaz. Fakat son dönemde hint yağının kirpik ve kaşları uzatıp hemde dolgunluk vermiş olduğu görülmektedir. İçerisinde hiç bir biçimde kimyasal madde olmadığı için saçlarada uygulanabiliyor. Hint yağı sayesinde kaşlarınız, kirpikleriniz ve saçlarınız daha dolgun ve uzun bir görünüme sahip olur.

Hint Yağının Faydaları
Hint yağının en belirgin özelliği içerisinde çok fazla e vitamini bulundurmasıdır. Hint yağı zengin mineralleri içerisinde bulundurduğu için antibakteriyel bir yapıya sahiptir. Hint yağı hemde omega-9 yağları ve asitlerini de içerisinde bulundurur.

Hint yağının içerisinde bulunana omega -9 yağasitleri kaşları ve kirpikleri besler. Olandan daha canlı gözükmesini sağlar ve dolgunluk verir. Aynı zamanda doymamış yağları içerisinde bulundurduğu için saçları ciddi bir biçimde besler. Yağda ortaya çıkan risinolik asit, küfleri oluşan zararlı bakterileri ve enfeksiyonları önler. Yani hint yağını vücudunuzun herhangi bir yerinde oluşan yarayı tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Bu yüzden saçlarınızı hint yağı ile besleyebilirsiniz. Hint yağının en dikkati çeken yararı ise lenf akışının hızını arttıracak bir özellliğe sahip olmasıdır.

Vücuda masaj : Baş ağrılarından ya da kas ağrılarınızdan kurtulmak için yağı bir kaç damla elinize dökün ve dairesel hareketler uygulayarak ağrıyan bölgeye sürün.

Kaş ve kirpikleri Kalınlaştırıcı Serum: Yatmadan önce hint yağını parmağınıza bir damla damlatın ve kirpik diplerinize ve kaşlarınıza uygulayın.

Malzemeler ve Tarif
20 ml panthenol
15 damla sarımsak yağı
30 ml hint yağı

İlk olarak 15 damla sarımsak yağını derin bir kasenin içine koyunuz. Daha sonra 30 ml hint yağını ve 20 ml panthenolü üstüne ekleyerek güzel bir şekilde karıştırınız. Hepsi homojen hale gelesiye kadar karıştığında serum kullanılabilecek hale gelmiş demektir.

Hint Yağı’nın Diğer Faydaları
– Vücutta oluşan ağrıları geçirir daha çok baş ağrısında etkisi yüksektir.
– Kırık ve deforme olmuş saçları onararak sağlıklı bir saç yapısına kavuşmanızı sağlar.
– Yaz sonrası güneş yanıklarına ve lekelerine iyi gelmektedir.
– Vücutta oluşan enfeksiyonları hemde kesikleri tedavi eder.
– Sivilce ve siyah noktaların oluşuşumunu engeller.
– Karın bölgesine sürüldüğünde sindirimi kolaylaştırır.
– Regli kasılmalarını en haifife indirir.
– Saçınızda oluşan kepek ya da saç dökülmesi gibi durumları engeller.
Hint yağının faydalarından faydalanmak istiyorsanız yukarda malzemeler ve tarif olarak belirtilen kısmı yapın. Düzenli olarak kullandığınızdan sonra faydalarını net bir biçimde kendinizde göreceksiniz.Hint Yağı ile Kirpik ve Kaş Uzatma 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.