Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Mandalina Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

07.10.2021
1.795
Mandalina Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte mandalinalar tezgahtaki yerlerini çoktan aldılar. Yoksa sizde mandalinayı yedikten sonra kabuğunu atanlardan mısınız?
Birazdan vereceğimiz adımları bir bir uyguladıktan sonra gördüklerinizie inanmayacaksınız. Youtubeta izlenme rekorları kıran ve mandalinayla bir mucize yaratan bu kişinin yaptıklarını sizler için adım adım açıkladık.

İşte mandalinanın içine zeytinyağı döktüğünüzde olanlar…

1. Adım:
Mandalinanın kabuğuna biçak yardımı ile ortadan ikiye ayıoracak şekilde bir kesik atın.

2. Adım:
Kabuğa zarar vermeyecek şekilde meyveden ayrılmasını sağlayın.

3. Adım:
Daha sonra mandalinanın içerisinde yer alan beyaz liflerini fitil gibi olacak biçimde ortaya çıkartın ve içine zeytin yağı dökün.

4. Adım:
Şimdi de mandalina kabuğunun diğer yarısını kullanacağız. Bu kabuğun tepe kısmını yıldız biçimi verecek şekilde bıçakla kesin.

Son adım:
Mandalina kabuğu zeytin yağını emdiyse ortada yer alan lifi çakmak yardımı ile yakabilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz tepe kısmını da kapatarak yanan kabuğun üzerine yerleştirin.

Mandalina kabuğundan yapmış olduğunuz ev yapımı organik mumunuz hazır!

MANDALİNA KABUĞUNUN VÜCUDA FAYDALARI NELERDİR ?
Mandalina kabuğunun bilmediğimiz özelliklerinden biri, iyi kolestrol düzeyi, kan şekeri ve daha sağlıklı bir karaciğere sahip olmanıza yardım edecek bir çok faydası olmasıdır. Yağlı gıdaların çok daha iyi sindirimine izin vererek, sindirim sisteminizin sağlığına yardımcı olduğunu ortaya koyan bazı çalışmalar yapılmıştır.

 

Mandalina kabuğu ile tedavi edebileceğiniz hastalıklar ve uygulama metotları

BRONŞİT
1 Bardak Kaynamış Suya, iki yemek kaşığı mandalina Kabuğunu ekleyin, bir saat bekletin ve sonra için. Bunu günde üç kez tüketebilir ; bronşiti hızlı ve doğal olarak giderebilirsiniz.

ÖKSÜRÜK
Kabukları küçük parçacıklar halinde bölün, iyice kurutun. 1 bardak sıcak suyun içerisine 2 yemek kaşığı Kurutulmuş kabuğu atın,bir hafta boyunca serin bir yerde bekletin, bu süre sonunda kabukları çıkartıp, çözünmüş sıvıyı temiz cam bir kavanoza aktarın. Her yemekten önce ,günde üç kez için.

BURUN TIKANIKLIĞI
Küçük ağızlı bir kavanoza birkaç tane soyulmuş Mandalina kabuğu atın,üzerine sıcak su ilave edin. 10 dakika boyunca buharı soluyun. Nefesinizin açıldığını ,bir hayli ferahladığınızı ve burun tıkanıklığınızın geçtiğini göreceksiniz.

SİNDİRİM SORUNLARI
Bu problem için kurutulup ,çekilmiş Portakal ya da Mandalina kabuğu kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız tozu, yemeklerinize ekleyebilir ,mide ağrılarınızı sindirim sorunlarınızı azaltabilirsiniz. .

AYAK MANTARI
Mantarın olduğu bölgeye,Mandalina kabuklarını ,1 hafta boyunca günde iki kez koymalı ve ovmalısınız.

FİZİKSEL BİLGİLER VE KAZANIM SORUNLARI
Küçük bir torbaya birkaç mandalina kabuğu koyun ve yanınızda bulundurun, onlardan gelen aromayı 15 dakika nefesinizle çekin.Ayrıca, Hafif baş ağrılarını aynı teknikle rahatlatabilirsiniz.

Mandalina Kabuğunun Faydaları Nelerdir? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.