Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ciltte Oluşan Sarkmalar için Organik Çözüm

07.10.2021
780
Ciltte Oluşan Sarkmalar için Organik Çözüm

Yaşlanmanın vücuda getirdiği olumsuz etkilerden bir tanesi de cilt sarkması durumudur. Genç cilt daima çok daha diri bir forma sahiptir. Fakat her şey eskidiği zaman ilk günkü gibi olmuyor. Cilt, yaşlanma dönemine girdiği zaman eski diriliğini kaybediyor ve kırışıklıklar ile birlikte sarkma olarak karşımıza çıkıyor.
Cilt sarkmaları, vücudun pek çok bölgesinde meydana gelmektedir. Koltuk altında oluşan sarkmalar, bacaklarda oluşan sarkmalar, göğüslerde oluşan sarkmalar, yüz bölgesinde ve çene altında oluşan sarkmalar, vücut sarması olan bölgelerdir. Yaşlılığın habercisi olan sarkmaların önüne geçmek bir hayli zordur. Uygulanacak olan doğal maske ve kremler, sarkmaları biraz da olsa geciktirebilmektedir.

 

CİLDİ SIKIŞTIRAN MASKE TARİFİ

Limon suyu ( Beş adet limonun sıkılması ile elde edilecek )

bir şişe biberiye yağı, bir şişe gliserin, kırmızı acı biber ( Yarım kilogram)

Kullanacağınız yarım kilogram kırmızı biberi bir tencereye koyup haşlayın. Belli bir süre haşlanan biberüzerine belirtilen miktardaki limon suyunu ekleyerek biberleri iyice karıştırın. Biberleri ezerek karıştırdıktan sonra karışımın içerisine, bir şişe biberiye yağını ve bir şişe gliserini koyun. Tüm malzemeleri kaba koyduktan sonra blender yardımıyla onları püre haline getirin. Hazırlamış olduğunuz bu maskeyi üç gün boyunca, karanlık ve serin bir yerde bekletebilirsiniz. Maskeyi cildinize haftada bir kez uygulamanız gerekmektedir. Cildinize uyguladığınız zaman maskeyi yirmi dakika cildinizde tutun ve ılık suyla yıkayın. Maskeyi uyguladığınız dönemlerde devamlı spor yapıp güneş ışığı alarak etkiyi arttırabilirsiniz.

 

CİLDİ SIKIŞTIRAN İKİNCİ MASKE TARİFİ

İki yemek kaşığı kadar un, bir miktar gül suyu, iki yemek kaşığı kadar yoğurt. Cildi sıkılaştıran maske tarifinde yer alan yoğurt ve unu bir kase içerisinde iyice karıştırın. Karıştırdığınız karışım, katı kıvamda olacaktır. Bu katı kıvamı biraz açarak krem formuna getirmek için gül suyunu kullanın. Az miktarda ekleyerek devamlı karıştırdığınız karışım yumuşak krem kıvamına gelince gül suyunu daha eklemeyin. Vücut sarkmaları üzerine süreceğiniz bu karışımı, vücut üstünde yaklaşık yirmi dakika bekletin. Sonrasında ise ılık suyla güzel bir şekilde durulayın. Cildinizi çok daha sıkı bir forma sokmak istiyorsanız bu maskeyi haftada iki kez kullanabilirsiniz.

KOLTUK ALTINDA OLUŞAN SARKMALAR

doğal kremlerden yararlanmak lüzumsuz olacaktır. Çünkü koltuk altı tüyleri alma nedeni ile de deforme olduğu için, diğer vücut bölgelerindeki gibi kendisini toplayamayacaktır. Sürekli yaptığınız masaj ve sporlar ile bu etkiyi azaltabilirsiniz. Nemlendirici kremler ile yapılan vücut bakımları ile banyo sonrası rahatlama sağlayabilirsiniz.

NEMLENDİRİCİ KREMLER VÜCUDUN HER BÖLGESİNE UYGULANIR

Özellikle boyunda görülen sarkmalara da nemlendirici kremler uygulanabilir. Yaşı en çok gösteren bölgelerden olan boyun bölgesi, vücutta saklanmayan noktalardandır. Zıt yönde yapılacak masajlar ile boyun canlandırılabilir.

Ciltte Oluşan Sarkmalar için Organik Çözüm 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.