Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bebek Pudrası ile Harikalar Yaratacağınız 7 Kullanım Alanı

07.10.2021
971
Bebek Pudrası ile Harikalar Yaratacağınız 7 Kullanım Alanı

Kendi göz farınızı yapmak, makyaj sabitleyici olarak kullanmak, teri engellemek, saçınızdaki yağlı görünümü almak için kullanabilirsiniz. İşte bebek pudrasının birbirinden farklı ve faydalı kullanıldığı alanlar.

Bebek pudrasının öncelikle kullanım alanı elbette ki bebeklerdir. Ancak görünüşe bakılırsa yalnızca bebekler için kullanılmıyor. Hemen hemen herkes bebeklerin ürünlerinin içerisinde kimyasal bulunmadığından kendi kişisel bakımında kullanmayı tercih edebiliyor. Aslında belirtmeliyiz ki pek çok ünlünün makyaj sırlarından birisi de bebek pudrası. Makyaj malzemelerinin kolaylıkla yerine geçmesi hatta çok daha iyi bir sonuç vermesi tercih nedeni olması için bir hayli yeterli bir sebep. Kendi makyajınızı yapabilmek için, makyaj sabitleyici pudra olarak, teri önlemek için, saçınızın yağlı görünümünü alması için bebek pudrasını kullanmak mümkün. Bebek pudrasının farklı kullanıldığı alanlarnı görerek daha sık kullanmak isteyeceksiniz.

Bebek Pudrasının Farklı Kullanım Alanları
1- Koltuk Altı Terleme Sorunu İçin Bebek Pudrası
Ter ile mücadele de en iyi çözüm diyebilirim bebek pudrası için. Her duştan sonra, muhakkak bebek pudrası kullanın derim. Kullanılan pudra, koltuk altında oluşan teri absorbe ederek kokuyu engeller. Koltuk altının kuru kalmasını sağlar. Diğer yandan, cildinizi yatıştırmak ve yumuşatmak için tıraş akabinde de bebek pudrası kullanabilirsiniz.

2- Yağlı Saçlar İçin Bebek Pudrası
Bilindiği üzere yağlı saçların bakımı bir hayli zordur. Yağlı saçları sık olarak yıkamamak gerekir. Saçlardaki nemi emmesi için kullanabileceğiniz en ideal ürünlerden birisi de bebek pudrası diyebiliriz. Yapmanız gerekli olan tek şey, avucunuza veya bir tabağın içine bebek pudrasından bir miktar dökerek saç fırçasını pudraya değdirin ve saçlarınızı diplerinize geçecek şekilde tarayın.

3- Makyaj Sabitlemede Bebek Pudrası
Makyaj sabitlemek için bebek pudrası yaygın kullanımlardan birisidir. Bunun için de makyaj sonrası küçük fırça yardımı ile bebek pudrasını yüzünüze sürerek kolayca uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde bebek pudrası yardımı ile cildinizin parlamasının önüne geçmeniz bir hayli mümkün.

4- Daha Hacimli Kirpikler İçin Bebek Pudrası
Bebek pudrasının makyajdaki kullanıldığı alanlar bir hayli fazla diyebiliriz. Bunlardan birisi de kirpikler. Bebek pudrası, kirpikleri olduğundan daha hacimli göstermek konusunda yardımcıdır. Bunun için, rimeli önce bir kat sürüyorsunuz, sonra da bir rimel fırçası ile tüm kirpiklerinize bebek pudrası sürüyorsunuz. Ardından da hemen ikinci kat rimeli sürüyorsunuz.

5- Koku ve Teri Önlemek İçin Bebek Pudrası
Özellikle de spor sonrası, spor ayakkabılarda meydana gelebilecek kokuları, içine bebek pudrası koyarak almak mümkün. Aynı şekilde, özellikle kapalı ayakkabıları çorapsız şekilde giyeceğiniz zamanlarda, ayağınıza bir miktar bebek pudrası sürerseniz, terlemenin ve kokunun önüne kolayca geçmiş olursunuz.

6- Oluşan Yağ Lekeleri İçin Bebek Pudrası
Giysi üstündeki yağ lekeleri için bebek pudrası kullanabilirsiniz. Öncelikle bir kağıt havlu ile yağ lekesi dökülen yerdeki fazla yağı almakla başlayın işleme. Ardından da lekenin üzerini kaplayacak şekilde bebek pudrasını iyice dökün ve bir süre bekleyin. Böylece elbise üstündeki fazla yağı bebek pudrası iyice emecektir. Yıkamaya atmadan önce bebek pudrasının fazlasını temizledikten sonra elbisenizi yıkamalısınız.

7- Takıları Çözmek İçin Bebek Pudrası
Evet hanımlar karışan takılar ve bizim sinir sistemimizi zorlayan karmaşık kolyeleri çözmek için de bebek pudrası kullanılabiliyormuş. Ben de bu bilgiyi bir hayli yeni öğrendim. Daha denemedim fakat aranızda deneyen var ise paylaşmasını rica ederim. Aldığım bilgilere göre, düğüm olan bölgeye biraz pudra dökerek elinizle gevşetmenin yeterli olacağını düğümün kolayca açılacağını söyleyebilirim. Ayrıyeten bebek pudrasının rengi solmuş takılarda canlılık kazandırmak için birebir olduğu da söylentiler arasında.Bebek Pudrası ile Harikalar Yaratacağınız 7 Kullanım Alanı 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.