Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kalp Krizi ve Kalp Sorunlarının Belirtileri Nelerdir?

06.10.2021
4.904
Kalp Krizi ve Kalp Sorunlarının Belirtileri Nelerdir?

Kalp krizi ve kalp rahatsızlıklarının başlıca belirtileri yer almaktadır. Bu belirtiler sayesinde daha önce önlem alarak ciddi sorunlar oluşmadan sorunu yok edebiliriz. Bu yüzden belirtiler son derece önemlidir. Bu yazımızda kalbin bazı aksaklıklar nedeni ile düzgün çalışmamasının belirtilerine yer vereceğiz. Kalp krizi erken belirtilerini iyi okuyup dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

 

1: El ve Kollarda Kronik Ağrılar

Kalp problemlerinin en etkin belirtileri başında el ve kollarda ağrılar meydana gelmesidir. Kan pompalanması esnasında kan hızlı bir biçimde kollara geçer. Ancak bir sorun, damar tıkanıklığı var ise kan yeterli pompalanamaz ve bu da ağrılara sebep olabilir.

2: Öksürme

Öksürme problemleri genel itibari ile akciğer sorunu olarak görünse de bazı durumlarda kapta öksürüğe sebep olabilir. Yine tıkanan damarlar ya da kalp yetmezliği nedeni ile ciğerlerde bir tür sıvı birikimi bu öksürüğe sebep olabilmektedir.

3: Mide Sorunları

 

Genel olarak mide soruları, iştahsızlık gibi etkenler bir çok farklı sebebe dayanabilir. Ancak vücudunuzun genel itibari ile bir sağlık sorunu yoksa bunun nedeni kalp de olabilir. Kalp hastalıkları ya da kalp problemleri mide bulantısı, iştahsızlığa sebep olabilir.

4: Stres

 

 

Ani psikolojik değişimler, panik yapma, kalbin hızlı atması gibi durumlarda muhtemel bir kalp rahatsızlığına işaret edebilir.

5: Baygınlık ya da Baş Dönmesi

Kronik bir biçimde baş dönmesi ya da bayılma gibi durumlar yaşamaktaysanız yine bir kalp sorunundan şüphe edilebilir.

6: Uyuşukluk

El, kol ya da bacaklarda uyuşukluk durumu yine kalp sorununa hedef gösterebilir. Kalbin iyi pompalamaması ya da yeterli gelmemesi ile kan akışı hızlı olmaz ya da yeterli olmaz. Bunun nedeninde ise uyuşmalar gözükebilir. Bu duruma dikkat edilmesi gerekir.

Sevgili takipçilerimiz. Bu belirtiler kalp problemlerini işaret edeceği gibi başka problemleri de gösterebilir. Aynı şekilde hiç bir sorunu da işaret etmeyebilir. Kalp krizi geçiren insanların % 90 ı kalbinde sorun olduğundan habersizdir. Bu yüzden belirtileri yorumlayıp erkenden önlem alarak bu riski en aza düşürmek hedefimizdir. Sizlerde yukarıdaki maddelerin birini ya da bir kaçını yaşamaktaysanız hekime görünmenizi öneriyoruz.Kalp Krizi ve Kalp Sorunlarının Belirtileri Nelerdir? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.