Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

4 Günde 10cm İncelin

03.10.2021
1.684
4 Günde 10cm İncelin

Evde bulunan malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz bu içecek göbek çevresinde biriken yağları 4 günde 10 cm’e kadar inceltiyor.

Bu arındırıcı detoks diyeti nelerden oluşmaktadır?
Bu diyet, doğal detoks ve arındırıcı etkileri olan limon, zencefil ve salatalık içeren bir içecek hazırlamaktan geçiyor. Bu içecek her sabah aç karnına ve gün boyunca 2 litre olarak tüketilmelidir.

Bu diyet süresince, beslenme düzeninizden işlenmiş gıdaları, şekeri, yağı, süt ürünlerini ve tuzu çıkarmalısınız. Bu içeceğin tüketilmesi hemde sebzeler, meyveler, tahıllar ve yağsız etlerle desteklenmelidir.

Bu içeceğin hazırlanışı çok kolaydır ve sağlığınıza fazlaca fayda sağlayacaktır. Limon, salatalık ve zencefil toksinleri vücuttan uzaklaştıran bir yardımcı gibi davranacak ve hatta kilogram vermenize bile yardım edecektir.

Malzemeler;

1 limon ya da lime (yeşil limon)
½ salatalık ½ zencefil
1 tutam taze nane
1 bardak su (200 ml)
Nasıl Hazırlanır?
Bu temizleyici içeceği yapabilmek için limonu, zencefili, taze naneyi ve salatalığı yıkamalı ve temizlemelisiniz. Bütün malzemeleri dilim dilim kesin, kabuklarını soymayın ve 1 bardak su içine koyun. Bu karışımın 1 gece beklemesini sağlayın ve ertesi sabah bu karışımı tüketin. İsterseniz buz ekleyebilirsiniz, tatlandırmak için de bal ekleyebilirsiniz.

Bu temizleyici içeceğin yararları nelerdir?
Bu içeceğin içerisindeki bütün malzemelerin vücudunuza çok önemli yararları vardır.

Limon detoks ve arındırıcı fonksiyonlarıyle bilinir ve vücuttan atıkları atmaya yardımcı olup, vücudun temizlenmesini sağlar. Bütün dünyaca bilinen bu meyvenin içerisindeki C vitamini ve antioksidanlar sayesinde tıbbi fonksiyonları vardır. Bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklardan korunmamızı sağlar. Limon sindirim sistemini düzene sokmaya yardımcı olur, kabızlığı engeller, mide şişkinliğinden sizi uzak tutar, sıvıların atılımını sağlar, pektin sayesinde oluşan yüksek lif içeriğinden dolayı da yağların emilimini azaltmaya yardımcı olur.4 Günde 10cm İncelin 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.