Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Siğilleri Temizlemenin Evde Kolay Yolu

02.10.2021
3.773
Siğilleri Temizlemenin Evde Kolay Yolu

Vücudunuzu bazen incelediğinizde sizi rahatsız eden siğiller görebilirsiniz. Siğillerin neden oluştuğu kesin olarak bilinmemektedir. Çoğu zaman zararsızdırlar ve sebep oldukları tek sorun estetik kaygılarımızdır. Bu siğillerden kurtulmak içim cerrahi operasyonlara ihtiyacınız yok.

Siğilleri Temizlemenin Evde Kolay Yolu

Vücudunuzda oluşan herhangi bir çizik, çevreden mikrop kaparak rahatlıkla siğile dönüşebilir.
Yaş ilerledikçe vücut hasarlı bölgeyi tedavi etmek için normalden fazla efor sarf eder ve bu da fazladan bir deri tabakasının oluşmasına sebep olur.

Bir uzmandan yardım aldığınız takdirde evvela antibiyotik kullanır ve daha sonra lazer yöntemi ile siğilden kurtulabilirsiniz. Fakat bu yöntem vücudunuza fazladan antibiyotik yüklenmesine ve lazerin ciltte yanık izi bırakmasına sebep olabilir.

Sizlerle paylaşacağımız yöntem bütünüyle zararsız ve acısız. İhtiyacınız olan tek şey elma sirkesi.

 

Nasıl uygulanır?
Öncelikle bir sabun yardımı ile siğilli bölgeyi güzel bir şekilde temizleyin. Daha sonra 15 dakika boyunca su içerisinde bekletin ve diş fırçası ile dikkatli bir biçimde fırçalayın.

Daha sonra bir pamuğa sirkeyi emdirin ve siğilli bölgenin üzerini bantlayın. 15 dakika ekletin ve suyla durulayın. Gün içerisinde üç defa tekrarlayın. Siğilin karardığını ve kendi kendine düştüğünü göreceksiniz. Siğil düştükten sonra ufak bir yara izini ardında bırakabilir.

Yara izinden kurtulmak için aleo vera kullanın ve izden de bütünüyle kurtulun.Siğilleri Temizlemenin Evde Kolay Yolu 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.