Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Selülitlerinizden Saniyeler İçerisinde Kurtulun

02.10.2021
1.074
Selülitlerinizden Saniyeler İçerisinde Kurtulun

Selülit, yaygın inancın tam tersine yalnızca kiloyla ilgili bir cilt problemi değildir. “Zayıfladım ama hala selülitim geçmedi” diyenlerin sayısı azımsanacak gibi değildir. Zira selülit vücudunuzun arınmaya ihtiyacı olduğu gerçeğini gösteren alarm sinyalleridir. Zayıflasanız bile bu ihtiyaçları karşılamadığınız takdirde selülit sorunu yaşayabilirsiniz. Selülitin belli başlı nedenleri arasında kötü beslenme, genetik yatkınlık, yağ, yeterli su içmeme gibi sebepler bulunmaktadır. Selülite karşı bir çok etkili yöntem olsa da bu tariflerin etkinliği tabi ki kişiler arasında değişiklik gösterir.

Son zamanlarda çok popüler olan ve selüliti saniyeler içerisinde yok ettiği iddia edilen ballı karbonat karışımı:

Selülitten kurtulma yolları
Selülite karşı ballı karbonat maskesi yapılışı:
1 çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı karbonatı biraz su ekleyerek karıştırın.

Ballı karbonat maskesi uygulanışı:
Genellikle en çok problem yaşanan bölgeler olan; Bacak, üst bacak, karın ve kollara 2-3 dakika boyunca yoğun bir biçimde masaj yaparak uygulayın.

Daha sonra probleminiz olan bölgelere yalnızca bal uygulayın ve 4-7 dakika boyunca tokatlayın. (Duş almadan hemen önce veya duş alırken uygulayabilirsiniz.)

Bacaklarınıza bal ile masaj yapmak kan dolaşımınızı hızlandıracaktır. Bal hemde cildinizi nemlendirirken; karbonat, cildinizde doğal bir peeling etkisi yapacaktır.

Ayrıca, vücudunuzu içeriğinde bulunan toksin ve kimyasal maddeler ile tıkayan bir çok cilt bakım ürününün tam tersine bal, cildinizin nefes almasını sağlayarak selülit görünümünü azaltacaktır.

Fakat masaj yaparken çok fazla baskı uygulamamaya özen gösterin çünkü fazla baskı kılcal damarlarınızda problemlere sebep olabilir.Selülitlerinizden Saniyeler İçerisinde Kurtulun 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.