Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Muz Maskesi İle Kırışıklıklara 1 Gecede Son

01.10.2021
3.766
Muz Maskesi İle Kırışıklıklara 1 Gecede Son

Doğada o kadar faydalı meyve ve sebzeler var ki , yararlarını ve faydalarını bilseniz , ameliyat altına yatmanıza gerek bile kalmayacak. Bu meyvelerden biri olan muz cilde tam bir botoks etkisi yaratıyor.

Hatta Avrupa’da muz varken neden botoks yaptırayım esprisi bile yapılır. Cilt bakımı maskeleri arasında en popüler ve evde hazırlanabilen doğal cilt maskelerinde kullanılacak olan bu şifalı meyve muz sayesinde suratınıza sanki botoks yaptırmış gibi gergin ve doğallığı sağlayabilirsiniz.

Muz Maskesi ile Botoks Keyfi
Bu sebeple aynı soruyu bizde size yöneltelim. Muz varken kim Botoksa ihtiyaç duyar? Muz cildinizi nemlendirir ve yumuşak bir cilt yapısını oluşturur.

Sizlere vereceğimi muz ile cilt bakımı tarifi hem evinizde kolayca yapabileceğiniz , aynı zamanda eğlenceli bir cilt maskesi tarifidir. Öncelikle size muz maskesi ile botoks keyfi tarifimizin malzemelerini verelim ve arkasından da nasıl uygulayacağınızı anlatalım.

Muz maskesi 1
1 adet orta boy muz
2 yemek kaşığı bal
1/4 fincan sade yoğurt

Tarifi
Yukarıdaki malzemelerin hepsini bir kase içine alın ve püre kıvamına gelene kadar ezerek çırpın. Daha sonra cildinize sürün ve yaklaşık olarak 20 dakika cildinizde bekletin. Uygulamayı haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Bunun dışında yalnızca muz ile ile de bir maske yapabilirsiniz. Eğer yukarıdaki malzemeler yok ve yalnızca muz var ise onu da kullanarak kolay bir cilt maskesi yapabilirsiniz.

Muz maskesi tarifi 2
Sadece muzları bir kase içerisinde ezin ve cildinize sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Muz maskesi ne işe yarar?
Muz maskesi , yüz bölgesine uygulandığında aynı botoks etkisi yapar. Hem cildi nemlendirir aynı zamanda yumuşaklık verirken cildi gerginleştirir. Muz içerisinde bulunan vitaminler sayesinde ise cildin yaşlanmasını ve kırışmasını geciktirir. Cildinize bakarsanız , size elbet cevap verecektir. Aksi halde erken yaşlanmalar ve kırışıklıklar yaşamanız gayet doğaldır.

Özellikle yüz bölgesinde daha fazla kırışıklıkların olduğu bölgelere daha hassasiyet gösterirseniz, daha iyi olur. Bu bölgeler göz kenarları , gülümseme çizgilerinin olduğu yerlerdir.Muz Maskesi İle Kırışıklıklara 1 Gecede Son 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.