Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Zeytinyağı Kürü İle Zayıflama

30.09.2021
1.538
Zeytinyağı Kürü İle Zayıflama

Zeytin yağının bir sürü yararları vardır. Sadece yemeklerde tüketilmekle daha sağlıklı yaşamamız ile kalmaz hemde cildimiz ve saçlarımız için mücize verici yararları vardır. Günde yalnızca bir tatlı kaşığı zeytinyağı tüketmemiz demek o güne sağlıklı uyanmamız ve ömrümüzü uzatmamız demektir.

Zeytinyağı diğer bitkisel yağların tam tersine kilogram aldırmayan bir yapıya sahiptir. Hatta fazla yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız sabahları aç karnına bir yemek kaşığı tüketebilirsiniz. Bunun sayesinde metebolizmanız olduğundan daha hızlı çalışacaktır. Fakat aşırı kilogramlara sahipseniz zeytinyağını yalnızca tüketmek yerine içine biraz limon suyu koyarakda tüketebilirsiniz.

Malzemeler:
-Yarım limon
-1 yemek kaşığı zeytinyağı
-1 su bardağı su

Tarif: Limonu zeytinyağını ve suyu bir kasede homojen hale gelesiye kadar karışrıtırın.
Kullanım: Hazırladığınız karışımı sabahları aç. Karnına içeceksiniz ancak bir hafta içip daha sonra iki gün ara vereceksiniz. Bu şekilde devam ederek düzenli bir biçimde kullandığınızda etkilerini göreceksiniz.

Öneri: Bu karışımı içmeden önce dikkat etmeniz gerekli olan bir kaç husus var. Gün içerisinde yediğiniz besinlerin kalorilerini hesaplayın ve bunları olabildiğince düşürmeye çalışın. Çünkü bu kürü kullanırken hemde düşük kalorili besinler, meyveler ve sebzeler tüketmeniz gerekiyor. Gün içerisinde çok fazla unlu yiyecekler, asitli ve gazlı içecekler, şekerli ve kızarmış yiyecekler tüketirseniz çok fazla etki göremezsiniz.

Zeytinyağı Kürü ile Zayıflama Faydaları
– Zeytinyağı sindirim sistemini temizler ve düzenli olarak çalışmasını sağlar.
– Gün içerisinde enerjik ve pozitif olmanıza yardımcı olur.
– Kalp rahatsızlıklarını engeller.
– Damar rahatsızlıklarını ve karaciğer hastalıklarını önler.
– Cildi yeniler ve gençleştirir.
– Metebolizmanın çok hızlı çalışmasını sağlayarak kilogram vermeye yardımcı olur.Zeytinyağı Kürü İle Zayıflama 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.