Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Sağlıksız Bir Karaciğere Sahip Olduğunuzun 5 Belirtisi

29.09.2021
3.088
Sağlıksız Bir Karaciğere Sahip Olduğunuzun 5 Belirtisi

Karaciğer, daha sağlıklı bir vücut için en önemli organlardan birisidir. Vücudumuza giren toksinlerden karaciğerlerimiz sayesinde kurtuluruz. Ancak karaciğerin de yapabileceklerinin bir limiti var. İşte karaciğerinizin işlevlerini yerine getiremediğinin beş belirtisi.

Sağlıksız Bir Karaciğere Sahip Olduğunuzun 5 Belirtisi
1- Kaşıntı

Sık sık kaşınanlardansanız bunun bir işareti de karaciğerinizde sorun olduğu olabilir.

Karaciğeriniz hasar gördüğünde bundan safra kesesi de etkilenir. Safra kanalınız tıkandığında bu kan akışını da etkiler. Health 24’ten aktarılanlara göre de bu nedenle sık sık kaşınıyor olabilirmişsiniz.

2- Karın ağrısı/kabızlık

Yemek yedikten sonra şişkinlik hissediyorsanız bunun sebebi karaciğerinizin yağlanma neticesinde genişlemesinden ötürü olabilir.

3- Nedensizce kilogram alıyorsanız
Hepimiz kimi zaman pizza, kola, cips, patates kızartması ve diğer sağlıksız şeylerle kaçamak yaparız. Peki bu kaçamaktan çıkıp bir alışkanlık haline gelirse?

Karaciğeriniz daha sağlıklı değil ise yedikleriniz parçalanamaz ve yağlar da yakılamaz.

Bunun neticesinde kilogram alırsınız.

 

4- Vücudunuz hemen morarıyor ve kanıyorsa
Bir yere çarptığınızda vücudunuzda hemen morluklar oluşuyorsa ya da hızla kanama oluşuyorsa karaciğeriniz daha sağlıklı değil demektir.

5- Hep yorgun hissediyorsanız
Karaciğer, vücudunuzdan toksinlerin atılmasında ve enerji üretiminde yardımcıdır. Karaciğeriniz daha sağlıklı değil ise bunlar gerçekleşemez.

Karaciğeriniz toksinlerle kaplıysa, beyniniz daha sağlıklı bir biçimde çalışamaz ve konsantre olmakta zorluk çekersiniz.

Hepimiz kimi zaman yorgun hissederiz fakat yorgunluk kronik bir hal almışsa doktora görünmekte fayda var.

İnsanların bu belirtilerden haberdar olmalarını istiyorsanız paylaşın.Sağlıksız Bir Karaciğere Sahip Olduğunuzun 5 Belirtisi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.