Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kolon (Bağırsak) Temizleyici İçecek

29.09.2021
2.406
Kolon (Bağırsak) Temizleyici İçecek

Gün boyunca bir hayli farklı gıdalar tüketiriz. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve ara öğün derken birbirinden farklı ve miktar olarak dengesiz tüketim bağırsaklarınızın toksik madde biriktirmesine neden olabilir. Genellikle, tükettiğimiz tüm gıdalar daha sağlıklı değildir. Bu yüzden kolon sağlığınızdan emin olmalısınız.

Kolon temizlemek bir hayli kolaydır ve ihtiyaç duyduğunuz tek şey bu içecek. Günün sonunda, kolonlar ekmek, et, pirinç, makarna ve bağırsaklarınız için sindirimi kolay olmayan diğer gıda ürünleriyle dolar.

Bağırsaklarınız yiyecekleri sindirmek için çok fazla çalışmak mecburiyetinde kaldığından, şişkinlik hissedebilirsiniz. Bu çok can sıkıcı bir durumdur, çünkü böyle zamanlarda midede sanki bir tuğla varmış gibi hisseder. Ancak, yatmadan önce ev yapımı bir içecek içerek bu rahatsızlığı kolayca önleyebilirsiniz. Bu tarif babaanne sırrı olarak bilinmektedir.

 

Gerekli olan malzemeler
1 yeşil elma
çilek bir avuç
240 ml su
240 ml hindistancevizi sütü
1 çay kaşığı keten tohumu
1 çay kaşığı pisilyum lifleri (aktarlarda bulunmaktadır)
2 çay kaşığı chia tohumu
1 limon suyu
Tarifi
Elmayı soyun ve çekirdeklerini çıkarıp parçalara ayırın. Elmayı ve çileği bir mixere alın ve suyu, hindistancevizi sütünü, keten tohumu, pisilyum liflerini, chia tohumu ve limon suyunu ekleyin. Hepsini pürüzsüz bir karışım elde edene kadar karıştırın ve bir bardağa alın. En iyi sonucu almak için yatmadan önce içmelisiniz. İçeceği düzenli kullanmış olduğunuz takdirde şişkinlik hissinin geçtiğini ve kolonların temizlendiğini fark edeceksiniz.Kolon (Bağırsak) Temizleyici İçecek 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.