Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Pediküre Gerek Kalmadan Ayak Bakımı

28.09.2021
2.432
Pediküre Gerek Kalmadan Ayak Bakımı

Pediküre Para Harcamayın . Evdeki 2 Malzemeyle Ayaklarınızı Şımartın. Belki çok önem vermiyor olabilirsiniz fakat ayaklarınız hem estetik hem de sağlık açısından çok önemli.
Ayak sağlığınız genel itibari ile sağlığınızı etkiler. Birçoğumuz maalesef ayaklarımıza gerekli olan önemi vermiyoruz.

 

Bu sebeple gördüğüm ipucunu sizlerle paylaşmak istedim. Çatlak ve yorgun ayaklarınıza çok iyi gelecek bir ipucu bu. Üstelik güzellik salonlarındaki gibi pahalı da değil.

Tek ihtiyaç duyduğunuz hepimizin evinde bulunan iki malzemeyi kullanmak.

Birçok kadın sık olarak pedikür yaptırır. Her ne kadar bakımlı olmak insanı iyi hissettirse de devamlı pedikür yaptırmak size pahalıya patlar.

Güzellik salonlarında kullanılacak olan malzemeler de fiyatlarında farklılık gösterir. Size genel olarak pahalı malzemeleri kullanmanın ayağınıza iyi geleceği söylenir.

Neyse ki şimdi evinizde bulunan 2 malzeme ile ayak bakımınızı yapmayı hemen şimdi öğrenecek ve artık paranızı çöpe atmayacaksınız.

 

Malzemeler:

1 litre süt
3 yemek kaşığı kabartma tozu
Yapılışı:

Sütü kaynayana kadar ısıtın. Kaynadıktan sonra ayaklarınızı sokacak büyüklükteki bir leğene dökün.

Daha sonra leğenin içerisine kabartma tozu ilave edin. Kabartma tozunu iyice karıştırın. Süt ılık bir kıvama gelene kadar bekleyin. Daha sonra ayaklarınızı leğene sokun.

Arkanıza yaslanın ve 10 dakika boyunca bekleyin.

Ayaklarınızı ılık su ile yıkayın ve iyice kurulayın. Bunu haftada birkaç kez yaparsanız ayaklarınız yumuşayacak ve çatlaklardan kurtulacaksınız.

Kendinizi şımartmak için çok para harcamaya gerek yok. Çok ucuz fakat çok etkili ev usulü yöntemler ile de kendinizi şımartabilirsiniz.

Daha az para harcamaları ve ayaklarına çok daha iyi bakmaları için ipucunu arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Pediküre Gerek Kalmadan Ayak Bakımı 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.