Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Fahiş Fiyata Karşı Eylem Planı 6 Madde ile Türkiye’nin Market Düzeni Değişiyor. Sayılı Günler Kaldı…

27.09.2021
1.615

Fahiş fiyata karşı eylem planı! 6 madde yürürlüğe girecek. Türkiye’nin fahiş fiyata karşı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşın cebindeki paraya göz diken fırsatçılara karşı hallerde ve marketlerde denetimler aralıksız şekilde sürüyor. Bunun yanı sıra fahiş fiyata karşı eylem planı hazırlandı ve 6 aksiyon yürürlüğe girecek. Gelişmeleri A Haber canlı yayınına katılan Takvim gazetesi Ekonomi Müdürü Erdem değerlendirdi. Polisiye t’edbirler ve denetimler sürüyor ve bunların yapılması çok önemli ancak burada yapısal sorun olduğunu söylemiştik.

Tarladan çatala gelen kadar bazı yasal düzenlemelerin yapılması lazım. Soğuk zincir ve hal yasası bu noktada çok önemli.

Fahiş Fiyata Karşı Eylem Planı 6 Madde ile Türkiye'nin Market Düzeni Değişiyor. Sayılı Günler Kaldı... 1

Meyve sebzenin yanında paketli gıdalarda ciddi denetimlerin yapılması lazım. Bunlarda gramaj oyunları yapıyorlar. Aynı ürün aynı paket ama gramajlarla oynuyorlar. Böyle gizli zamlar oluyor bunun önüne geçilmesi lazım. Yürürlüğe girecek eylem ile üretici korunacak, alıcı korunacak. Çünkü siz ne üreteceğinizi ne satacağınız ve kaçtan vereceğinizi bilirsiniz hesabınızı ona göre yapacaksınız. Eylem planı ile önceden tedbirler alınacak, kuraklık mı var ona göre aksiyon gösterilecek. Fahiş bir fiyatlama mı görüldü ona göre aksiyon alınabilecek.

Fahiş Fiyata Karşı Eylem Planı 6 Madde ile Türkiye'nin Market Düzeni Değişiyor. Sayılı Günler Kaldı... 3

FAHİŞ FİYATA KARŞI EYLEM PLANI! 6 MADDE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

– Sözleşmeli tarım çalışması 30 Eylül’de tamamlanacak– Erken uyarı sistemi 30 Eylül’de devreye giriyor– Sanayici ve üretici arasında sözleşmeli tarım ekim ayında başlıyor

– Gıda bankacılığına teşvik 31 Aralık’ta yürürlüğe giriyor– Ürün bazında tedbir alınacak, vergiler yeniden düzenlenecek– Aracılık maliyetlerini düşürecek Hal Yasası Meclis’e sunulacak

Fahiş Fiyata Karşı Eylem Planı 6 Madde ile Türkiye'nin Market Düzeni Değişiyor. Sayılı Günler Kaldı... 5

 

Yorumlar
  1. İbrahim AYDIN dedi ki:

    Bu ve buna benzer her çalışma icraat takdir görecektir muhakkak.Bu düzenlemelerin çıkarılacak kanun ve yönetmeliklerin hem maddi olarak hem de cezai müeyyide olarak çok caydırıcı olması gerekir.Veririm para cezasını işime devam ederim denmemelidir.