Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Aktif Kömür İle Diş Beyazlatma

27.09.2021
715
Aktif Kömür İle Diş Beyazlatma

Çoğumuz bu güne dişlerimizi fırçalayarak başlıyoruz ve birçoğumuz diş macunu konusunda keskin kurallara sahibiz. Bazılarımız düz beyaz diş macunlarını tercih ederken, diğerleri nane aromalı ya da sakız aromalı diş macunlarını kullanmayı seviyor. Ancak kullanmış olduğunuz diş macununun güvenli olduğundan emin misiniz?

Mağazadan satın alınan çoğu diş macununun bir takım zararlı bileşenler içerdiğini ve dişlerinize ve genel sağlığınıza zarar verebileceğini biliyor muydunuz?

Ticari diş macunlarında kullanılacak olan toksik bileşenlerden bazıları triklosan, sodyum lauril sülfat, propilen glikol, mikro boncuklar ve dietanolamindir. Ayrıca, ticari diş macunları aspartam gibi yapay tatlandırıcılar ile lezzetlendirilir.

Basit ve ucuz malzemeler kullanarak evde kendi beyazlatıcı diş macununuzu yapmanız mümkün. Bu ev yapımı diş macunu, ticari beyazlatıcı diş macunlarından çok daha az aşındırıcıdır ve dişlerinize ya da diş etlerine zarar vermez.

Aktif Kömür

Aktif kömür, dişlerinizdeki lekeleri ve plakları azaltarak dişlerinizi beyazlatmanıza yardımcı olur. Mikro gözenekli kömür, kahve ve çay dahil olmak üzere dişleri lekeleyen bileşiklere bağlanarak çalışır.

Bu ev yapımı diş macunundaki diğer bir bileşen yumurta kabuğu tozudur. Zengin bir kalsiyum kaynağı olan yumurta kabuğu tozu dişlerinizi güçlendirmeye yardımcı olur. Hatta zamanla dişlerinizi yeniden mineralize eder.

Bu tarifteki son bileşen, ağız sağlığınız için oldukça yararlı olan sızma hindistan cevizi yağıdır. İyi ağız ve diş hijyeninin korunmasına yardımcı olur ve ağız kokusunun, diş çürümesinin, boşlukların ve diş eti iltihabının önlenmesinde önemli bir rol oynar. Diş hassasiyetini de azaltır.

Bunu, ağızdaki zararlı bakterilere saldırarak yapar ve bu da plak oluşumunu azaltır, bu da birkaç oral sorunun arkasındaki temel nedendir. Ayrıca dişlerinizi beyazlatmaya ve parlatmaya yardımcı olur.

Aktif Kömür Diş Beyazlatma

Malzemeler
Aktif kömür – ½ çay kaşığı. Yumurta kabuğu tozu – 1 yemek kaşığı. Erimiş sızma hindistan cevizi yağı – 1 yemek kaşığı…

Hazırlanışı
Aktif kömürü bir kaba koyun. 1 çorba kaşığı yumurta kabuğu tozu ekleyin. Sonra 1 çorba kaşığı eritilmiş, sızma hindistancevizi yağı ekleyin. Malzemeleri macun benzeri bir kıvama gelene kadar metal olmayan bir spatula ya da kaşıkla karıştırın. Ev yapımı diş macununuz kullanıma hazır! Diş macununuzu hava geçirmez bir kaba aktarın.

Aktif Kömür İle Diş Beyazlatma 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.