Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Açlık Otu ile Zayıflamak Mümkün Mü?

26.09.2021
874
Açlık Otu ile Zayıflamak Mümkün Mü?

Açlık Otu ve Açlık Otu ile Zayıflama Nasıl Olur? Bu yararlı ot Hakkında Bilinmeyenlerin hepsi Ne Gündem Takipçileri için bu yazımızda…
Açlık otu bitkisinin bir diğer adı ”Kara Sinemaki”dir. Bu bitki, Afrika topraklarında yetişmekte olan çok yararlı bir bitki çeşididir. Halk arasında, ”Doğal Müshil” olarakta bilinmektedir. Bu ismi ile bilinmesi Eski Mezopotamya’ya kadar dayanmaktadır. 19. Yüzyılda kullanımı ise; 15 – 20 gr kadar otun kahve ile karıştırılması ve içilmesi biçiminde olmuştur. Bu şekilde tüketilerek doğal müshil etkisi sağlanmakta ve kişinin tuvalete çıkışı kolaylaştırılmaktadır.

 

Bu ot modern tıpta; antrakinon türevi taşıması nedeniyle müshil etkisi gösterdiği bilinmektedir. Özellikle sindirim sistemine etki etmesi açısından etkin bir yağ yakıcı olduğu söylenmektedir. Bu ot sadece sindirim sistemi üstünde yararlı olmakla kalmayıp kişide tansiyonun dengelenmesine de yardımcı olmaktadır.
Açlık Otunun Faydaları Nelerdir?

 

Sindirim sisteminin çalışmasına etki ederek kişinin tuvalete çıkmasını kolaylaştırır.
Tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur.
Kullanan kişiye tokluk hissi vererek daha uzun vadede acıkmasına imkan tanır ve kilogram vermeye yardımcı etki gösterir.
Kabızlık sorunu yaşamakta olan kişilere özellikle önerilmektedir. Bağırsakların boşaltılması hususunda aynı bir lağman etkisi göstermektedir.
Toksinlerden kurtulmaya yardımcı olur.
Vücutta yağ oluşumunu engelleyici etki göstermektedir.
Gaz sancılarına karşı birebirdir ayrıca bağırsak parazitlerini engelleyici etkisi bulunur.
Böbrek kum ve taşlarının ağrısız ve daha kısa bir süre içinde dökülmesine yardımcıdır.
Açlık Otunu Kullanmada Dikkat Edilmesi Gerekenler
Açlık Otu Nedir?
Açlık Otu Nedir?

Birçok yararı olan açlık otu, sindirim sisteminin çalışmasını tetiklemektedir. Ancak basur sorunu olan kişilere önerilmemektedir. Çünkü kişide ishalin beraberinde anüs bölgesinde birtakım yaraların oluşmasına sebep olunabilir. Bu nedenle basura meyilli olan kişilerin, bu otu fazla kullanmaması gerekiyor.

Bağırsak Çalıştıran Açlık Otu Tarifi

 

Malzemeler:

1 Cezve su
10 – 12 yaprak kadar açlık otu
Hazırlanışı:

Bir cezve suyun içinde, bu ot yapraklarını 1 – 2 dakika kadar kaynatın ve süzerek için. Ayrıca bir cezve suyun içerisine aynı miktarda açlık otu koyduktan sonra 5 – 6 dakika demlendirip içmenizde size fayda sağlayacaktır. Ancak her iki yöntemde de hazırlayacağınız çayları; yatmadan ve 12 saat kadar sonra tüketmeniz gerekiyor.

Açlık Otu ile Zayıflamak Mümkün Mü? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.