Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

cumartesi yasağı

K-1-9 Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın başkanlığında saat 17.00’de video konferans yöntemi ile toplanacak. Kritik toplantıda, son haftalarda artan v-akalar sebebiyle cumartesi günü y-asaklarının tekrar gündeme gelmesinin görüşüleceği belirtildi.

cumartesi yasağı 1

İŞTE YASAĞIN GELECEĞİ İLLER K-1-9 Bilim Kurulu’nun haftalık toplantısı bugün saat 17.00’de video konferans yöntemi ile gerçekleşecek. Toplantının ayrıntıları ve alınacak kararlar yazılı açıklamayla duyurulacak. NORMALLEŞME SÜRECİ MASADA Türkiye’yi yakından ilgilendiren toplantıda, 2 Mart’ta başlayan normalleşme sürecinin ardından yaşanan v-aka artışına karşı alınabilecek tedbirlerin görüşülmesi bekleniyor. Bunun beraberinde aşılama sürecinde gelinen son nokta da toplantının gündem maddelerinden biri olacak.

cumartesi yasağı 3

Y-ASAK YENİDEN GÜNDEMDE Toplantının en önemli gündem maddesinin ise, cumartesi y-asağıyla ilgili olması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta sonu kısıtlamasız ilk cumartesi gününde ortaya çıkan manzara, başta uzmanlar olmak üzere herkesi korkuttu.

Normalleşmenin başladığı günden beri artan v-akaların yanında, cadde ve sokaklar hınca hınç dolması gelecek günler için endişeye sevk etti.

 

Bu gelişmeler ışığında toplantıda yeni önlemlerin alınması hatta cumartesi günlerinin yeniden y-asak hale getirilmesi gündemde olacak.

cumartesi yasağı 5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.