Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

10 Yaş Gençleştiren ve Yüksek Şekeri Düşüren İksir

25.09.2021
3.220
10 Yaş Gençleştiren ve Yüksek Şekeri Düşüren İksir

Doğada bulunan her besin esasında birer şifa kaynağı. Ancak bamya suyu son dönemde çok fazla tercih edilen besleyici gıdalar arasında yer almakta. Üstelik bamya suyu sağlığımız açısından da bir hayli yararlı.

 

İşte bamya suyu mucize kürü
İlk olarak bamyaların sap kısımlarını kesin. Daha sonra bir kavonaza ekleyerek üzerine su ekleyin. 8 saat boyunca bu karışımı bekletin ve süre dolduğunda bamyaların emdiği sudan yararlanabilmek için bamyaları iyice sıkıp suyu çıkarın.

Emdiği suyu verdikten sonra posa haline gelecek bamyaları atabilirsiniz. Bamya suyunu afiyetle içebilirsiniz. 1 bardak su içerisine 3-4 adet bamya atmanız yeterlidir.

Kullanımı:

Sabah kahvaltı öncesi bamya suyunu için, 1 gün boyunca kullandığınızda şekeriniz normal seviyelere düşecektir.

BAMYA SUYU MUCİZESİ.. Mucize bamya suyu kürü
Yaşınız büyük olmasına karşın çok daha küçük yaşlarda görünmek, için yüzünüze bamya suyu sürün. 10 yaş genç bir cilt görünümüne sahip olabilmek için neler yapmanız gerektiğini öğrenin. Sadece bir hafta gibi çok kısa bir sürede bel ve kalça yağlarınızla vedalaşın. Sorunlu ve varisli bacaklardan kısa bir süre içinde kurtulun. Hem de ameliyat gibi cerrahi işlem gerekmekten. 14 günde kolayca kilogram verin.

Yüksek şeker ise tarihe karışıyor. Çünkü bamyanın suyu yüksek şekeri düşürüyor.. Kanser hastalıklarını engelleyen, bamyanın bilinmeyen mucizevi yararlarını sizler için bir bir sıralıyoruz.

İşte bamya suyu ve mucizevi yararları;
Kalp hastalıklarını ortadan kaldırır: bol lifli bir besin olan bamya, vücutta bulunan metabolik toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Kalp krizi riskini en aza indirir. Sindirim sistemi ile tüm zararlı toksinleri vücudumuzdan uzaklaştırır.

 

Ülser oluşumunu engeller: ülser hastalığının tedavisinde nemli rol oynayan bamya, sindirim sistemimiz üstünde bulunan asidi devre dışı bırakır.

Kataraktı önler: göz de oluşan katarakt hastalığını önler gözü korur.

Sindirim sistemini korur: sindirim sitemine büyük faydalar sağlamakta olan bamya, stresi yok ederek depresyonuda azaltmaktadır mide ve bağırsak problemlerini en aza indirger. Düzenli bir bağırsak çalışması oluşturur.

Bağışıklığı güçlendirir: Bol c vitaminine sahip yapısıyla bağışıklık sitemini güçlendirmeyi destekler. Böylece her çeşit hastalığa karşı daha dirençli bir vücudun oluşmasına neden olur.

Boğaz enfeksiyonlarına iyi geliyor: Bamya suyu kış aylarında oluşan boğaz enfeksiyonlarına, boğazda meydana gelen iltihaplanmalara ve boğaz şişmesine iyi geldiği söylenir.

Şeker hastalarına öneri ediliyor : Bamya suyu, kandaki kolesterol seviyesini düzenlediğinden şeker hastalarına ilaç olarak kullanıldığı söylenmektedir.

Kabızlığı önlemede yardımcı: Bamya suyu içenlerde kabızlık görülmediği anlaşılmıştır. Kabızlık ve hemorid problemi olanların bamya suyu içmesi öneri ediliyor. Ayrıca idrar da söktürür.

Folik asit zengini: Folik asit bakımından zengin olan bamya suyunun özellikle gebelere ve çocuklara iyi geldiği söyleniyor.

Kemikleri sağlamlaştırır: İçeriğindeki K vitamini ile kuvvetli kemik oluşumunu destekler. Güçlü kemiklere sahip olmak için bol bol tüketilmelidir.

Zayıflatır: lifli yapısıyla diyet listelerinin olmazsa olmaz besinidir. Sindirimimn uzun süre devam etmesini sağlayarak uzun süre tokluk hissi verir.

10 Yaş Gençleştiren ve Yüksek Şekeri Düşüren İksir 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.