Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Üzerinizde Nazar Olduğunu Gösteren 5 Önemli İşaret

23.09.2021
4.028
Üzerinizde Nazar Olduğunu Gösteren 5 Önemli İşaret

Nazara kimileri inanır kimileri inanmaz, ancak herkezin başına muhakkak bir nazar değme olayı gelmiştir. Bir kişi eşyanızı çok beğendiğinde o eşyanın başına bir şey gelmesi nazara işarettir.

Üzerinizde Nazar Olduğunu Gösteren 5 Önemli İşaret

Başımıza gelen talihsiz olayların nazar olup olmadığını esasında hepimiz kolay bir biçimde anlayabiliriz. Nazar bizim dinimizde var olan bir şeydir ve pek çok nazar türü mevcuttur. Kimileri nazara batıl bir inanış olarak yaklaşsa da esasında gerçek olduğu bilinir.

Nazara İnanmak Günah Değil!
Nazarda en çok bilinen tabir göz değmesidir. Yeni aldığınız bir eşyanın başına bir şey gelmesi, gayet huzurlu mutlu giden bir birlikteliğinizin bitmesi gibi pek çok nazarı gösteren unsurlar vardır. Nazar dinimizde de geçtiği için nazara inanmak ve önlemler almak günah değildir.

Nazar Belirtileri
Sürekli Uyku Halinde Olma ve Uyuma İsteği
En belirgin nazarlardan biridir. Gün içerisinde kendisinizi yorgun ve devamlı uykulu hissediyorsanız nazar olmuşsunuz demektir. Uyku düzeniniz ne kadar yerinde olursa olsun gece uykularınızı iyi bir biçimde alsanızda nazar olan kişi devamlı bir uyku halinde dolanır. Özellikle gün içinde karşılıklı iletişim içerisinde olduğunuz kişilerinde sizinle konuşurken uykusu geliyorsa ya da enerjisi çekiliyorsa kesin olarak nazar olduğunuzu anlayabilirsiniz. Ağır nazar geçiren kişilerin karşı tarafın uykusunu getirmesi için yüz yüze iletişim halinde olmasına bile gerek olmayabilir. Telefonla konuşurken bile karşı tarafın uykusunu getirebilirler.

 

Birden Fazla Eşyanın Bozulması ya da Kırılması
Uzun zamandır kullanılacak olan ya da yeni alınmış olan eşyaların durduk yere kırılıyor ya da bozuluyorsa üstünde nazar var demektir. Ağır bir biçimde nazar alan kişilerin özellikle teknolojik (saat, telefon, tablet, bilgisayar) vb. Aletlerde devamlı bir bozulma söz konusu olursa da nazar olduğunu anlayabilirsiniz. Atalarımız nazarın el değdiği ya da göz değdiği herşey bozulur diyerek konuşmuşlardır. Bu durumda nazarın doğru olduğunu ve çok geçmişten beri var olan bir şey olduğunu açıklar.

Sık Bir Şekilde Dalgınlık ve Unutkanlık Oluyorsa
Nazar olan kişi günlük hayatında sıkça unutkanlık yaşayabilir. Kendisi için önemli olan bir konu da olsa önemsiz olan bir konu da olsa unutkanlık ve dalgınlık ortaya çıkabilir. Ancak çaba sarf edilerek ezberlenen kuran gibi şeyleri çok fazla unutmazlar. Zaman zaman kişiler devamlı tekrarladıkları şeyleri bile unuttukları için karşısındaki insanla hızlı bir biçimde iletişime giremeyebilir. Burada önemli olan bir diğer etken ise kişi birisiyle konuşurken ya da bir şeyler izlerken devamlı boş bir biçimde dalıp gider. Ancak yanında bulunan kişi tarafından uyarıldığında daldığının farkına varabilir ve kendisine gelir. Sürekli dalgın olan ve dalan bir şahısye o sırada ne düşündüğünü sorduğunuz da asla hatırlamaz. O sırada düşündüğü veya hayal ettiği bir şey yoktur. Sadece gerçek yaşamdan uzaklaşır ve boş bir biçimde dalar.

Davranışlar ve Sözler Takıntı Haline Gelir
Nazara maruz kaldığını en kolay bu biçimde anlayabilirsiniz. Sürekli olarak bir konuyu anlatıyor ya da tekrarlıyorsanız bilin ki nazar olmuşsunuz demektir. Daha daha önce ellerde bir oynama yoksa yeni yeni devamlı tekrar eden el hareketleri ortaya çıkıyorsa da nazara işaret eder. Buna örneğin tesbih sallamak ve devamlı ellerle ritim tutmak gibi şeylerde dahil edilebilir. Siz bunları yapıyorsanız kendisinizde olduğu için fark edemeyebilirsiniz. Ancak bir başkası bu hareketlerinizi fark ederek size söyleyebilir.

Kesici Aletlere Karşı Korku Olması
Bıçak, makas, törpü gb.. Aletlere karşı aşırı derecede korku var ise nazarın bir işaretidir. Özellikle yemek hazırlarken daha önce rahat bir biçimde bıçak kullanabiliyorsanız daha sonrasında rahat olmadığınızı hissediyorsanız net bir belirti olarak görülebilir. Nazar olan bir şahıs ara sıra karanlıktan, yalnız kalmaktan ve evcil hayvanlardan da korkabilir. Kişi de önceden bu belirtiler yoksa ve yeni yeni kendisini göstermeye başladıysa nazar olmuş diyebilirsiniz. Nazardan kurtulmak için bol bol sure okumak en iyi çözüm yoludur.Üzerinizde Nazar Olduğunu Gösteren 5 Önemli İşaret 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.