Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kandaki İltihabı Yok Eden Doğa Üstü Meyve

23.09.2021
754
Kandaki İltihabı Yok Eden Doğa Üstü Meyve

Baş ağrıları, selülit, romatizma, cilt hastalıkları, idrar yolu rahatsızlıkları, kanda bulunan zehirli maddelerin atılmasına kadar daha pek çok rahatsızlığa iyi gelen mucizevi bir meyve o.

Kandaki İltihabı Yok Eden Doğa Üstü Meyve

Ardıç yağı yağ olarak tanınmasa da meyvesi çoğu kişi tarafından biliniyor. Ardıç meyvesinin sağlığımıza sağlamış olduğu faydalar kadar, ardıç yağının da sağlığımıza yararları bulunur.

Ardıç bitkisi Türkiye’de çok fazla bulunmamasına rağmen bir çok bölgede tanınmaya başladığından beri az da olsa yetiştirilmektedir.

Ardıç yağı, genelde ardıç bitkisinin otundan yetiştirilmektedir. Ardıç otunun bir takım işlemlerden geçmesi sonucu ardıç yağı elde edilir.

Sağlığımız için sayısız yararı bulunan bu yağ özellikle alternatif tıp yöntemleriyle çeşitli hedefler doğrultusunda kullanılıyor.

Sinüzite Bağlı Baş Ağrıları
Ardıç yağının ağrı kesici etkisi olduğu bilinmektedir. Sinüzite bağlı şekilde gelişen baş ağrılarına ardıç yağının şifa olduğu bilinmektedir.

Uygulanışı : Ağrı gelişen bölgeye ardıç yağından bir miktar sürerek ağrının şiddetinin azalmasını sağlayabilirsiniz.

İdrar yolu iltihapları
Ardıç yağının düzenli ilaçlanma kullanılmasının idrar yollarındaki iltihaplanmalara iyi geldiği biliniyor.

Uygulanışı : Ardıç yağından bir tatlı kaşığı tüketmenin mesane ve idrar yollarındaki iltihaplanmalara iyi geldiği söylenmektedir.

 

Bronşit tedavisinde
Bronşit hastalığı olan insanlarda da yine ağız yolu ile veya burun yolu ile ardıç yağı kullanılmalıdır.

Selülit tedavisi
Ardıç yağının duştan sonra selülitli bölgeye uygulanmasının selülitleri yok edici etkisi olduğu söylenmektedir.

Kramp ve romatizmalara iyi gelir
Ardıç yağı ayakta magnezyum eksikliğinden meydana gelen kramplara iyi geldiği biliniyor. Ardıç yağını kramp oluşan bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Kanı temizleme etkisi
Vücuttaki kanın temizlenmesi, ağır metallerinde hemde temizlenerek kalbe temiz bir biçimde kanın pompalanması demektir. Ardıç yağını kullanarak kanın temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin yararlanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…Kandaki İltihabı Yok Eden Doğa Üstü Meyve 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.