Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

En Hızlı Yağ Yakan Su

23.09.2021
4.289
En Hızlı Yağ Yakan Su

Kilo vermek sinir bozucu bir iştir. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programını yürütmek zor iş. Spor salonlarında saatlerce zaman harcıyorsunuz eve gelip tartılınca ise gelişme göremiyorsunuz.

En Hızlı Yağ Yakan Su

Yeni bir yöntem denemeye ne dersiniz ? Mesela zencefil suyu. Zencefil adalelerde oluşan irini azaltma özelliği vardır. Yapılan araştırma sonucu hergün zencefil tüketen egzersiz yaptıktan sonra daha az ağrı yaşadıkları ortaya çıkmıştır.

Gingerol beden ağırlığının farklılığına olan etkilerini inceleyen çalışma yapılmıştır. Vücudunuza zencefil desteği yaparsanız beden ağırlığını insülini ve glukoz seviyelerini eksilterek obeziteyi engelleyebiliyorsunuz.

Zencefil yalnızca kilogram vermenize yardımcı değil daha sağlıklı başka etkileride vardır. Mideniz bulanıyorsa zencefil desteği dokunur.

Zencefil suyunun vücuda olan faydasını sağlıkpaylaşımları olarak sizlere sunuyoruz.

İrin Sökücü Etkisi
Zencefilin irin sökme etkisi büyüktür. Zencefil suyu eklem şişliğini ağrıyı ve irini azaltmaya yardım eder. Bir üniversite araştırmasında zencefil desteği almak egzersiz ağrılarını %25 oranda eksilttiği görülmüştür.

 

Regl Ağrılarını Hafifletir
Sürekli regl sızısı sürükleyen kadınlar için en büyük dayanakçılardan birisi de zencefildir. Yapılan bir araştırmaya göre zencefil regl sızılarını eksiltmede Ibuprofen ve mefenamik asit kadar tesirli oluyor. Aynı zamanda zencefilin regl sızılarının yoğunluk müddetini de eksilttiği görülmüştür.

Zencefil Suyunun Tarifi
Gerekli Malzemeler
1 çay kaşığı kadar rendelenmiş zencefil
1 tane salatalık
1 adet limon
1 lime
1-2 nane yaprağı
700 ml kadar su

Hazırlanışı
Salatalığı soyup dilimleyin Limon zencefil ve lime da aynı şekilde dilimleyin. 2 lt suya nane yaprakları ile birlikte koyun. Gece boyunca buzdolabında bekletin. Her gün 3 bardak sabahları aç karnına özellikle yemeklerden önce içiniz.

Zararları
Bütün bitkiler ve ek yiyecekler gibi bunuda tüketmeden önce bilgi sahibi olmalısınız. Zencefilin yan etkisinin çok az olduğu görülsede mide fesadı, hazımsızlık, ağız yanması, mide yanması gibi yan etkileri görülmüştür. Günde 4 gramdan fazla zencefil tüketmeyin.En Hızlı Yağ Yakan Su 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.