Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

6 Ev Çiçeği, Evdeki Oksijeni Temizleyip, Hastalıkları Kendine Hapsediyor

22.09.2021
1.745
6 Ev Çiçeği, Evdeki Oksijeni Temizleyip, Hastalıkları Kendine Hapsediyor

Kötü kokular hayatımızın değişmeyen çilesidir. Hem evimizde, hem iş yerimizde hatta aracımızda bile peşimizi bırakmazlar. Köşede unutulmuş bir meyve poşeti, döşemenin altına akmış ve temizlenmesi imkansız gibi görünen eski bir leke gerçekten bulunduğunuz yeri acilen terk etme isteği uyandırabilir. Bu içeriğimizde sizlere bulunduğunuz ortamdaki havayı değiştirecek bitkiler sunuyoruz. Bu bitkiler sayesinde eviniz ve diğer kapalı mekanlar bir hayli hoş kokularla bezenecek.

 

Jerbera Papatyası

 

Bu muhteşem papatyalar ortamda bulunun karbondioksiti hızlı bir şekilde absorbe ederek, oksijen sağlarlar. Ayrıca hoş kokuları ortamdaki havayı anında değiştirir.

Areka palmiyesi

 

 

 

Ofis ve ortamlarında havayı temizlemek için kullanılacak olan en yaygın bitkilerden birisidir ve bakımı bir hayli kolaydır.

Kurdele Çiçekleri

Havadaki karbondioksitin yanında zehirli kimyasalları da temizleyen kurdele çiçeği özellikle formaldehit temizleyici bir bitkidir. Havadaki hastalıkları, mikropları kendisine çekerek havayı temizler. Hatta uzay yolculuklarında NASA tarafından kullanılacak olan bu çiçek havayı çoğu zararlı kimyasaldan temizlediği için sık olarak kullanılır.

Bambu palmiyesi

Kurdele çiçeği gibi havadaki kimyasalları kendi bünyesine toplar ve bunun beraberinde havayı nemlendirilmesiyle bilinir.

Yelken çiçeği

Ortamdaki küf sporlarını ve diğer zararlı mantar türlerini kendi içinde toplayarak havayı temizler. Özellikle banyolar ve çamaşır kurutulan odalarının göz bebeğidir.

Paşa Kılıcı

Harika bir hava temizleyicidir, Ortamdaki zararlı nitrojen oksidi kendi içinde toplayarak havayı arındırır. Özellikle mutfak ve banyolar için uygundur.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.