Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Evdeki böceklerden kurtulmanın doğal yolu

21.09.2021
1.673
Evdeki böceklerden kurtulmanın doğal yolu

Ne kadar hijyenik olursa olsun her evde böcekler bulunmaktadır. İşte böceklerden doğal yollarla kurtulma rehberi…

Gümüş böceği hemen her evde vardır. Özellikle nemli banyolarda!

Sedir yağı ile hazırlayacağınız doğal bir ilaç gümüş böceğini evinizden kaçıracaktır. Bunun için sedir yağını suyla sulandırarak evinizde bulunan çatlak ve yarıklara püskürtün. Bu yağın çok hoş kokusu var. Tabii yalnızca bizim için. Böcekler sedir kokusunu sevmezler. Eskilerden belki hatırlarsınız insanlar evlerinde sedir ağacından yapılmış sandıklar bulundururlardı, çünkü bu bitkinin kokusu böcekleri uzak tutuyor. Düzenli uygulamanız sayesinde gümüş böceklerine onları evinizde artık istemediğinizi belli edebilirsiniz.

 

Lavanta yağı bu böceklerin sevmediği bir diğer bitkisel üründür. Eğer bu yağdan hazırladığınız doğal oda spreyini düzenli ilaçlanma kullanırsanız bu sevimsiz hayvanları uzak tutmuş olacaksınız..

Limonlu temizlik maddeleri: Evinizi limonlu temizlik maddeleriyle temizleyebilirsiniz. Yerler limon kokarsa böcekler kaçmaya başlayacaklar.

Kekik: Bu otu gümüşçün sevmiyor. Belki de evinizde bu bitkiyi yetiştirebilirsiniz. Böcek yalnızca evleri sarmaz kimi zaman kitaplıkları d sarıyor. İşte böyle durumlar için kitapların arasına kurutulmuş bitkiler özellikle kekik koymak gerekir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.