Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Tarçınlı Su ile Haftada 3 Kilo Vermek

20.09.2021
3.202
Tarçınlı Su ile Haftada 3 Kilo Vermek

Tarçınlı Su ile Zayıflamak
Fazla kilogram hepimiz için hem vücudumuza vermiş olduğu zarar, hem de fiziksel görünüşümüzden memnun olmamamızdan dolayı büyük problem. Bu problemin elbette farklı çözüm yolları mevcut. Ancak birkaç kilogram fazlanız var ise, problemi çok da büyütmeden basit yollarla çözüme ulaşmak mümkün. Denenmiş ve sonuca ulaşılmış olan bu çözüm yollarından birisi de suyu tarçınla beraber tüketmek.

 

Birçok ünlü sanatçı, kendileri için de sıkıntı yaratan fazla kilogram problemlerine ilişkin bulduğu alternatif çözüm yollarını sevenleriyle paylaşmakta.Tarçınlı Su tüketilmesi de Gülben Ergen ve Demet Akalın tarafından sevenlerine hem daha sağlıklı ve yararlı olması, hem de kilogram vermeyi hızlandırması açısından öneri edilmektedir. Gün içinde en az vücudumuzun ihtiyacı olan miktar kadar su tüketilmesi, hatta mümkünse bu oranın biraz daha fazlalaştırılmasının kilogram vermemiz üstünde ki pozitif etkisi herkes tarafından biliniyor. Bu suya bir de yağ yakıcı ve tok tutucu özelliği ile bildiğimiz çubuk tarçın ile kilogram vermek eklendiğinde hem sağlıklı hem de daha basit olmakta.

Su Tüketiminin Kilo Vermeye Etkisi
Kilo vermeye karar vermiş bu konuyla alakalı ilk adımını atarak kendisini bir diyetisyene danışan olarak kaydettirmiş olan herkezin şüphesiz ilk duyduğu cümle, daha çok su tüketmeye önem veriyoruz olmuştur. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan su tüketim miktarının en az 2lt ye çıkartılması, hatta mümkünse zayıflatıcı etkisi olduğunu bildiğimiz tarçınla beraber içilmesi kilogram verme sürecini hızlandırma isteyen kişiler açısından doğru bir tercih olacaktır.

 

Tarçınlı Suyun Zayıflama Üzerine Etkisi
Tarçının zayıflama üzerine etkileri araştırıldığında ilk dikkat çekici özelliği kan şekeri üstünde düzenleyici etki göstererek kan şekeri değişiminden kaynaklanan ve iştah değişimine sebep olan faktörü ortadan kaldırmasıdır. Yapılan araştırmalar düzenli ilaçlanma tarçın kullanan kişilerin hem kolestrol hem de kan şekeri değerlerinde düşme yaşandığını göstermiştir. İçerdiği lifler açısından da zengin olan tarçın sayesinde tokluk hissiniz artar ve daha geç acıkırsınız. Yağ yakıcı özelliği sayesinde, metabolizmayı hızlandırarak özellikle göbek ve bel çevresinde meydana gelmiş olan yağların yakımını hızlandırmaktadır. Dolayısıyla tüm bu fonksiyonları sayesinde tarçınlı suyun esasında tek başına kilogram verdirici etkisi olmadığını fakat uyguladığımız diyetlerde en büyük destekleyici olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

TARÇINLI SU NASIL HAZIRLANIR?
Gereken Malzemeler;

– 3 tane tarçın (Çubuk)

– Terciğe bağlı şekilde bir tutam karanfil, kök zencefil, defne yaprağı, kök zerdeçal ile dilimlenmiş elma

– 5 Su B. Su

Hazırlanışı; Küçük bir tencere içine su ilave edildikten sonra üzerine Tarçın ilave edilerek 10 dakika kadar kaynatın. Ocağın altı söndürülmeden önce tercihen karanfil, zencefil, zerdeçal veya defne yaprağı katabilirsiniz. Soğumaya bıraktıktan sonra (Oda sıcaklığında soğuması öneri edilmektedir) gün içinde tüketilir. Damak tadınızı uymazsa biraz limon suyu ya da dilimlenmiş limon da eklenebilir. Böylelikle tarçınlı kendisinizi iyi hissettirecek ve geç acıkmanıza yardım edecektir.

Tarçınlı Su ile Haftada 3 Kilo Vermek 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.