Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Biberiye Mucizesine İnanın Yaşanmış Gerçek Hikayeler

20.09.2021
2.294
Biberiye Mucizesine İnanın Yaşanmış Gerçek Hikayeler

BİBERİYE MUCİZESİ İLE İLGİLİ HAYATIMIZ BOYUNCA LAZIM OLACAK BU BİLGİYİ MUTLAKA OKU, HERKES FAYDALANSIN DİYE PAYLAŞ…

 

1. Biberiye yağını yazlık evimize götürdük. Ağabeyimin torunları düşüp ya da koşarken başlarını ya da eller ve ayaklarını bir yerlere çarptığın da evde başlayan telaşa hiç gerek olmadığını söyleyip bu yağı sürüyordum ve şişmesi, morarması ya da ağrıması gerekli olan bölgeler de bunların hiç biri gerçekleşmiyordu.

2. Eşimin işyerinde arkadaşının babasının ayaklarında diz altı bölgesinin dolaşım bozukluğu sebebiyle ayakları soğuk idi. Biberiye çayı ile bu problemleri çözüldü.
3. Çok yaşlı komşumuzun 2 senedir geceleri uyuyamama sorunu vardı. Damadı Ankara’da bir devlet hastanesinde beyin cerrahi doçent de çözüm bulamamıştı uyku sorununa. Biberiye çayı içmeye başladıktan sonra gece de gündüz de uyumaya başladı.

4. Yine ayni çok yaşlı komşumuz gut hastalığından da muzdarip idi ve kanında ürik asit yüksek çıkıyordu. Biberiye çayı ile bu sorunu da çözüldü.

5. Kayınpederim boyun kireçlenmesinin neticesinde boynu bütünüyle hareketsiz duruma geçti. Doktorlar ameliyat yapamayız böyle idare et dediler. Biberiye yağı ile yapmış olduğu masajlar sonucu bir hafta sonra boynunu hareket ettirmeye başladı.

6. Kızım koşarken çarptığı eli mosmor oldu. Biberiye yağını sürdük, 2 saat sonra morluk geçmeye başladı. Akraba doktora soruyorum söyle morluk normal ne kadar zamanda geçer diye ve 2 günde geçer diyor.

7. Eşim evliliğimizden önce başlayan migren ağrılarından şikâyetçi idi ve cebinde bir sürü ağrı kesici ilaçlarla dolaşır ve kriz anlarında da “Başımı kesin de bu ağrıdan kurtulayım” derdi.

Hacettepe Tip Fakültesi’nde 1980 başlarında MR’ çekilip migren teşhisi konuldu ama pozitif bir sonuç alamadık. 1983 senesinde iş yerim Ankara Üniversitesi’nden Gazi Üniversitesi’ ne geçince burda da MR çekilip migren teşhisi konulunca migren tedavisi başladı.

 

Verilen çeşitli haplar etkili olmayınca depresyon tedavisine başlayacağız dediler ve giderek değiştirilen ilaçlar sonucu eşim nerdeyse 24 saat uyumaya başladı ilaçların etkisi ile.

Bu aşamada ben tedavi ve ilaçları kestirdim. Bitkisel ilaç aramaya başladım ve tanıdığım bir vakitler orman bakanlığında tıbbi bitkiler araştırma projesi’nde çalışmış emekli tanıdığım biberiye çayını öneri etti. Günde 5–6 fincan biberiye çayı tedavisine başladık ve 20–25 gün sonra migren, baş ağrıları problemleri bir daha gelmemek üzere sona erdi.

8. Kayınbiraderimin eşi Elmadağ’da kızakla kayarken düşüp kızak freni demirinin ayak bileği ile diz arası orta bölgede V harfi biçiminde ve büyükçe bir bölgede etini kemiğe kadar kaldırdı. Buraya dikiş atıldı fakat kalkan kısmın büyüklüğünden 1 ay V harfi iç kısmındaki deri canlanmadı ve doktorlar bu bölgeye deri nakli yerine getirmemiz gerekir dediler.

Kayınbiraderimin bulduğu estetik ameliyatı yapacak doktor ABD’dan yeni bir ilaç geldi önce birkaç gün bunu sürüp deneyelim, sonuç alamazsak ameliyatı yaparız dedi. Sürülen yağ deriyi 3–4 gün sonra canlandırmaya başladı.

Bu yağın üzerine baktığımda Rosmarinus kelimesini görünce biberiye bitkisine olan ilgim çok daha arttı. Kendi kütüphanem ve internetten yapmış olduğum araştırmada biberiye bitkisinin iyi geldiği hastalık ve sorunlar 100’u çok aşınca araştırmayı kestim bu kadar yeter diye.

8. Biberiye yağı ecza dolabımızda artık yerini almıştı. Bir yerin mi ağrıyor (söz gelimi baş ağrısı) sür biberiyeyi en azından geçici olarak ağrı geçsin. Bir yerin kesildi mi, çizildi mi sür biberiye yağını çok süratli olarak iyileşsin.

Çok güzel bir bilgiler… Umarım arkadaşlar için bu bilgiler faydalı olur. Sevdiklerinizle Paylaşırsınız.. Prof. Dr. Turhan USLU

Biberiye Mucizesine İnanın Yaşanmış Gerçek Hikayeler 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.