Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu Doğal Çay Akciğerlerinizi Temizler Ve Romatizmaya Son Verir!

19.09.2021
3.311
Bu Doğal Çay Akciğerlerinizi Temizler Ve Romatizmaya Son Verir!

Keskin cezbedici kokusuyla bildiğimiz kekik, yararları sebebiyle sık tüketilen bitki türleri arasında bulunmaktadır. Kekik suyu ve çayı ile doğal yollarla sağlık arayanlarda önemli bir konuma sahip. İşte, sık tüketilen kekik çayının yararları ve kullanım türleri hakkında bazı bilgiler.

 

Kekik, antik günlerden beri mutfaklarda kullanılmış olan temel ve etkili tıbbi bir bitkidir. Güçlü antioksidan, antibakteriyel, antikanser ve anti-inflamatuar özelliklerin ile sağlığa büyük yararları sağlar. Keklik, A, C, E ve K, lif, kalsiyum, niasin, manganez, folat, magnezyum, demir ve karotenoid lutein zeaksantin ve kriptoksantin gibi vitaminlerden zengindir.

Antioksidan gücü ile hastalık engelleme gerçekten şaşırtıcıdır. Nitekim, kekik, serbest radikalleri durdurmak için mükemmel olan en yüksek antioksidan derecelendirme birine sahiptir. Bu kokulu Akdeniz bitkisi, vücudun detoksifikasyonuna yardım edebilir ve pek çok hastalığın iyileştirilmesinde yararlıdır.

 

Tıbbi faydalar için kekik nasıl kullanılır?
Kekik, yararlı etkilerini korumak için farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Kuru ya da taze kekik yaprağını ya yağ şeklinde kullanabilirsiniz veya tablet olarak alınabilir.

Kekik kullanmak için en yaygın yolu, onunla bir çay yapmaktır. Taze veya kurutulmuş kekik ile hazırlanabilir. 1 ila 2 çay kaşığı ya da yaklaşık 5 ila 10 gram kekiği 5 dakika boyunca bir bardak kaynar suya koyarak kekik çayını hazırlayabilirsiniz. Bu çayı günde üç defa içebilirsiniz.

 

Ayrıca, mantar enfeksiyonları gibi mikrobiyal enfeksiyonların tedavisinde kekik yağları uygulanabilir. Yağ, uygulamadan önce% 50 veveyaha fazla seyreltilmelidir ve günde iki kez kullanılabilir.

Kekiğin insan sağlığına faydaları:
Öksürük ve soğuk algınlığı
Astım
Artrit (Romatizma)
Sindirim bozukluğu
Kas ağrısı
Akne
Kepek
Bronşit
Diş ağrısı

Şişkinlik
Baş ağrısı
Kalp rahatsızlıkları
Mide yanması
Alerjiler
Bağırsak parazitleri
Kulak ağrısı
Yorgunluk
İtici böcekler
Üriner sistem enfeksiyonları
Adet krampları
Kanser
Kekik çayı nasıl yapılır?
Malzemeler:

4-6 çorba kaşığı kurutulmuş kekik
2-3 bardak su
Bir dilim limon (İsteğe bağlı)
Tatlandırmak için organik bal (İstenirse)
Hazırlanışı:

Küçük bir tencereye suyu koyun ve kapağını kapatarak kaynamaya bırakın. Su kaynadıktan sonra kekiği tencereye ekleyin ve kapağını kapatarak 5 dakika kadar daha demlenmesini bekleyin. Soğuduktan sonra bal ve limon ilave ederek tüketebilirsiniz. Maksimum yarar sağlamak için gün boyunca su için.Bu Doğal Çay Akciğerlerinizi Temizler Ve Romatizmaya Son Verir! 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.