Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

2 Adet Aspirini Eritin ve..

18.09.2021
7.361
2 Adet Aspirini Eritin ve..

Tıp dünyasının mucizesi olan aspirin günlük hayatınızı kolaylaştıracak öyle farklı işlere yarıyor ki şaşacaksınız.

Bakın aspirin ne işlerinize yarayabiliyormuş?

1) Saçınızdaki kepeği önleyin. İki adet aspirini ezerek kullanmış olduğunuz şampuana katın. Saçınızı şampuanladıktan sonra 1-2 dakika bekleyin ve iyice durulayın.

 

2) Ayağınızdaki nasırları tedavi edin. 5-6 adet aspirini havanda döverek toz haline getirin. 1 çay kaşığı limon ve bir çay kaşığı suyla bulamaç haline getirin. Bulamacı nasırın üzerine sürerek, bir bez ve üzerine bir naylon torba ile sarın. 10 dakika ayaklarınızı yükseğe kaldırarak bekletin ve sonra yumuşayan nasırınızı törpüleyin.

 

3) Çiçeklerinizin ömrünü uzatın. Vazoya koyacağınız çiçeklerin suyuna bir adet aspirini ezerek atın.

4) Kumaştaki ter lekelerini çıkartabilirsiniz. 2 adet aspirini bir bardak suyun içinde ezerek eritin. Karışımı giysinizin ter lekesi olan bölümündü 2 saat bekleterek, yıkayın.

 

5) Sivilcelerinizi kurutun. Bir adet aspirini ezerek, az su ile krem haline getirin. Karışını sivilcenin üzerine sürün ve 1-2 dakika bekletin. Sonra sabunlu su ile yıkayın.

 

6) Tırnaklarınızı Yumuşatın. El ve Ayaklarını kovaya sıcak su koyarak yumuşatmak isteyenler su içine 1 ya da 2 tane de aspirin atarak hem el- ayakların yorgunluğunu almasını hem gözeneklerin rahatlamasını hem de tırnakların yumuşamasını sağlayabilir.

 

Aspirinin Bacaklar İçin Kullanımı
7) Aspirin, medikal alandaki yararlarının beraberinde döküntü ve tahrişle başa çıkmak içinde çok etkilidir. Tıraş sonrası yanma hissinin daha az ağrılı ve tahriş edici olmasını sağlamaktadır.Bir bardak suda 2-3 aspirin tabletini eritin. Tahriş olmuş bölgeye uygulayın ve yaklaşın 10 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın.Kaynak: Aspirini eritip bacaklara sürerseniz…

2 Adet Aspirini Eritin ve.. 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.