Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Göbek Eritmeye Yardımcı Limonlu Yoğurt Kürü

17.09.2021
2.087
Göbek Eritmeye Yardımcı Limonlu Yoğurt Kürü

Göbek eritmesi nedeniyle dikkati çeken limonlu yoğurt kürü, bir hayli etkili bir kürdür. Sizde bu kürden yararlanmak dilerseniz; düzenli ilaçlanma ve sabırla bu kürü uygulamanızı öneri ederiz.
Limonlu Yoğurt Kürü İle Nasıl Zayıflanır?

 

Limonlu yoğurt kürü özellikle karın kısmında birikmiş olan yağların eritilmesinde etkili olmaktadır. Bu uygulamadan fayda görmek için yukarda da belirttiğimiz gibi sabırlı olmalı ve düzenli bir biçimde bu kürü tüketmelisiniz.

Limonlu yoğurt kürünü uygulama süreniz en az 2 hafta olmalıdır. Uygulamaya başladıktan 1 hafta sonra etkilerini ağır ağır görmeye başlarsınız. Zayıflamanın, Vücudumuzda zaman içinde biriken istenmeyen yağları eritmesiyle kanıtlanan; yani su ve kas kaybetmeksizin zayıflamaya dikkat etmelisiniz. Kilo vermek istiyorsanız, vücudunuzdaki yağların yakımını kolaylaştıracak olan besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz. Sizinle paylaşacağımız limonlu yoğurt kürü tarifini 3 – 4 haftalığına düzenli ilaçlanma uygularsanız 6 – 7 kilogram kadar verebilirsiniz.

Limonlu Yoğurt Kürünün Hazırlanışı

 

Yarım limonun suyu
3 yemek kaşığı kadar doğal ve az yağlı yoğurt
Arzuya göre 1 çay kaşığı kadar kırmızı pul biber
Hazırlanışı:

Yukarıda sayılmakta olan tüm malzemeleri bir kaseye alın ve hepsini güzel bir şekilde harmanlayın. Tarifte verilmiş olan kırmızı pul biber yerine, yarım çay kaşığı kadar zerdeçal baharatı kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu kürü, geceleri yatmadan 1 saat kadar önce tüketiniz. Ardından başka hiçbir şey yemeyiniz.

 

Zayıflamak İçin Yoğurt Kürüne Ek Olarak Yapmanız Gerekenler
1) Gün içerisindeki Hareket Miktarınızı Arttırın

Hareketsiz bir hayat içinde kişinin daha sağlıklı olarak kilogram vermesi olanaklı değildir. Çünkü oturarak kilogram verilirse mutlak; ya su kaybedilmiştir veya kas kaybı olmuştur. Bu şekilde kilogram vermekte hiç daha sağlıklı değildir. Örneğin hergün kendinize 30 dakika ayırın ve bu sürede yürüyüş yapın. Dışarıya çıkma fırsatınız yoksa yürüyüşünüzü evde de yapabilirsiniz. Yürüyüş yerine ev temizliği yapmakta ayrı bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Önemli olan efor sarf edebileceğiniz bir uğraş bulmaktır.

2) Bağırsaklarınızı Hareketlendirin

Bağırsak hareketlerinizin zayıf olduğunu düşünüyorsanız lifli gıdalardan yana seçiminizi yapmanızı öneririz. Bu konu da en iyi bağırsak çalıştırıcılardan bir tanesi, sabahları aç karnına alınan 2 tane kuru kayısıdır. Kayısının ardından 1 bardak su içerseniz çok daha rahat edersiniz. Tercihinize göre günde 1 ya da 2 tane keçi boynuzu tüketmekte ayrı bir seçenek olabilir.

Kilo verme ve bağırsakların çalıştırılması konusunda lifli gıdaların yanında su tüketimi kesinlikle vazgeçilmeziniz olmalıdır. Günde ortalama 2 litre su tüketmenizi öneri ederiz. Bu süreçte hurma tüketerekte formunuzu koruyabilirsiniz.

3) Tuz, Şeker ve Beyaz Ekmekten Uzak Durun

Kilo verme konusunda emeklerinizin daha hızlı karşılığını almak adına; tuz, şeker, beyaz ekmek, hamur işleri ve kızartmalardan uzak durmanızı öneririz. Bu gibi kilogram almanızı kolaylaştıracak olan gıdalar yerine; çok miktarda yeşillik, sebzeler, meyveler ve balık tüketmeye özen göstermenizi öneri ederiz.

Ayrıca: Hamile olan kadınların doktor önerisi olmaksızın bu kürü uygulaması uygun görülmemektedir. Emzirme döneminde olan bayanlarda işi şansa bırakmamak adına mutlak doktorlarına danışmalıdırlar.

Göbek Eritmeye Yardımcı Limonlu Yoğurt Kürü 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.