Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Nasırı 1 Günde Geçiren Tedavi Yöntemleri

16.09.2021
5.088
Nasırı 1 Günde Geçiren Tedavi Yöntemleri

Nasır genelde ayaklarda meydana gelen sert bir tabakadır. Özellikle ayaklarda meydana gelen nasır kişiyi bir hayli rahatsız eder ve yaşam niteliğini olumsuz yönde etkiler. Nasırı tüm metotları denemenize rağmen bir türlü geçiremiyorsanız size vereceğimiz nasırı 1 günde geçiren metotları deneyebilirsiniz.

Nasır için pek çok doğal ve bitkisel tedavileri denemenize rağmen bir türlü kurtulamıyorsanız, sizlere vereceğimiz denenmiş ve bir hayli memnun kalınmış olan doğal tedavi metotlarıni deneyebilirsiniz. Bu tedavileri uygulayanlar nasırdan yalnızca 1 günde kurtulduklarını belirtiyorlar.

İşte nasırdan 1 günde kurtaracak doğal tedavi metotları…
Aspirin yöntemi
Birkaç damla suyun içerisine birkaç tane aspirin karıştırarak koyu bir macun kıvamında karışım yapılır. Nasırın üzerine bu aspirin macunu sürülür ve bir bandaj ile kapatılarak gece boyunca bekletilir. Bu işlem nasır kaybolana kadar devamlı tekrarlanmalıdır.

Mısır nişastası yöntemi
Ayak parmakları arası ter sebebi ile devamlı vıcık vıcık ise bu bölgeler de mantar ve nasır oluşması kolaylaşabilir.

 

Bu yüzden, özellikle ayak parmakları arasındaki bölgeye ve ayakların üzerine mısır nişastası dökülerek bu problemlerden uzak kalmak mümkün olabilir. Bu rutubeti almaya yardımcı olan besin maddesi, ayakların kuru kalmasını devam ettirecektir.

Ananas yöntemi
Bu tropik topraklarda yetiştirilen meyve el ve ayaklar üstündeki nasır için etkili bir ev tedavisidir. Çok kolay bir tedavi olan bu uygulama için yalnızca biraz ananas alınır ve nasır üzerine yerleştirilerek bir gece boyunca beklenir.

Sürekli aynı şekilde yapılan bu işlem, hızlı bir biçimde şifa verir ve nasır ile alakalı ağrıyı hafifletmek için yardımcı olduğu bilinmektedir.

İncir yöntemi
Yeşil, olgunlaşmamış incir suyu eller ve ayaklardaki nasırlar için etkili bir çözüm yöntemidir.

Tedavi için, yeşil incirler koparıldıktan sonra suyu sıkma işlemi gerçekleşir ve günde üç kez nasırlı bölgelere uygulanır. Bu ev ilacı nasırın geçmesini sağlarken hemde tekrarlanmasını önler.

Not: Verilen yöntemler alternatif tıp metotlarıdir. Herhangi bir yan etki görülmemesine karşı, öncelikle profesyonel bir doktora danışmanız gerekebilir.

Nasırı 1 Günde Geçiren Tedavi Yöntemleri 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.