Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Çamaşırlarınızı Çok Daha Temiz Hale Getirecek Özel Yıkama Taktiği

16.09.2021
2.040
Çamaşırlarınızı Çok Daha Temiz Hale Getirecek Özel Yıkama Taktiği

Çamaşır yıkamak muhtemelen en sıkıcı ev işlerinden birisidir ve bunun çözümü için hemen hemen hiçbir yol yoktur. Mühendisler daima bizim için yeni ev aletlerini icat ederler hatta artık uzaktan bile kontrol edilebilen bir tür çamaşır makinesi bile var ama hala bu süreç hiç keyifli değil. İstatistiklere göre, bayanlar yaklaşık olarak günde 17 dakika çamaşır yıkıyor.

Bu yazıda sizinle; çamaşırlarınızı ayırmak, çamaşırlarınızı yıkamak ve çamaşırlarınızı kolayca kurutmak için harcamış olduğunuz zamanı büyük oranda azaltabilecek bazı hileleri paylaşacağız.

Sizin için çamaşırları hızlı ve kolay bir süreç haline getirecek tavsiyeler listesi hazırladık.

1. Çamaşırlarınızı beyazlatmak için çamaşır makinenize bir miktar aspirin hapı koyun.

Bazı insanlar, sık olarak ortaya çıkan sarı ter lekeleri sebebiyle beyaz kıyafetleri giymekten kaçınmayı ister. Artık güzel, beyaz bir gömleği giymekten hiç korkma, sana iyi haberlerimiz var! Birkaç aspirin hapını çamaşır makinesine koyabilirsiniz , salgılanan asit sebebiyle beyazlarınızı beyazlatmanıza yardım edebilir. En sevdiğin beyaz gömleğe ulaş ve sarı ter lekelerinin geçmişte kaldığını gör!

2. Giysilerinizi çok fazla kurutmayın.

Kumaşın ısıl darbeye dayanıklı duruma gelmesi sebebiyle, gerektiğinden daha uzun zaman kurutulan elbiseleri ütülemek çok zordur. Bazı çok zor durumlarda, bir buharlı ütü bile size yardımcı olmaz. Nemli kıyafetleri ütülemek daha zor değildir. Kıyafetlerinizin aşırı ısındığı durumlarda üzerlerine biraz su serpiştirin.

 

3. Küçülen çamaşırları eski haline getirmek için bebek şampuanı kullanın.

Bu sıra dışı gelebilir, fakat bebek şampuanı ya da saç kremi büzülmüş elbiselerinizi orijinal boyutlarına geri döndürebilir. Yalnızca bir parça sıcak suyu, bebek şampuanı ya da saç kremiyle bir kaba ekleyin ve elbisenizi 10-15 dakika bekletin. Ardından, bir havlu ile kurulayın ve bütünüyle kurumasını sağlamak amacıyla yatay olarak yerleştirin. Saç kremi elyafı düzleştirecek ve orijinal boyutuna getirecektir.

4. Beyaz bir şey yıkarken saç kremi kullanmayın.

Deneyimli ev bayanlarına saç kremini beyazları yıkarken kullanmalırını önermiyoruz çünkü bu kıyafetlerin mümkün olduğunca beyaz olmasına izin vermez. Amacınız elbiselerinizin parlak beyaz olması ise, o zaman normal deterjan ve saç kremi yerine özel bir ağartıcı kullanmanız gerekir. Diğer bileşenler, çamaşır suyunun mümkün olduğu kadar iyi etki etmesine izin vermez.

5. Çamaşırlarınızı daha hızlı kurutmak için kuru havlu kullanın.

Yıkanmış çamaşır sıralarının arasına kuru havlular asarsanız, çamaşırlarınız daha çabuk kurur. Eğer bir parça elbise hala nemliyse ama onu gerçekten hemen kullanmanız gerekiyorsa, o zaman kuru bir havluya sarın ve kalan nemden kurtulmak için çamaşır makinesine koyun.

Başka hangi çamaşır ipuçlarına sahipsiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın!

Çamaşırlarınızı Çok Daha Temiz Hale Getirecek Özel Yıkama Taktiği 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.