Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

ASTIM VE BRONŞİT HASTALARINA ÇARE DOĞAL REÇETE

16.09.2021
2.274
ASTIM VE BRONŞİT HASTALARINA ÇARE DOĞAL REÇETE

Yıllardır kronik sinüzit ve buna bağlı şekilde bronşit olurdum. Tahmini 25 senedir. Arkası kesilmeyen öksürükler helede gece başını yastığa koyamazsın. Hiç uyuyamadan sabah ezanlarının okunduğunu çok bilirim.İlaçlar dersen onlar da tam çözüm değildi..

Kayinvalidem yıllardır söylüyordu ancak herkes gibi bende pek ciddiye alıp uygulamamıştım. Sonunda öksürüklerime dayanamamıştı herhalde ve kendisi hazırlayıp bana yedirdi.
Gün geçtikçe kendimi çok daha iyi hissetmeye başladım. Ve oksuruklerim kesildi. Akciğerlerimin iyileştiğini hissediyordum.
Birkaç senedir hiç astım ilacı kullanmadım. Kayinvalidem de astım hastasıymıs. Ve bu tedaviyle iyileşmiş. Ama bu tedavi kısa süreli değil kişiye göre değişiyor. Belki 1 ay, belki 1 kaç ay.Süre uzun gelebilir ama sonunda iyileşme var ise değer.

Reçetenin Malzemeleri;
– Bamya tohumu ( yenilebilir olacak yani ekim için ilaçlanmış olmayacak)
– Hakiki bal
– Zeytinyağı
(Ölçüler göz kararı)

 

Hazırlanışı: Bamya tohumunu aldığınız aktar da iyice çektiriniz. Kabuk kısımları biraz sert olduğu için zor çekiliyor,mümkün olduğunca un haline getirtmeye çalíşın.Evinize getirince un eleği gibi bir elekten geçirin. Geniş bir kaseye koyun, üzerine bal ve zeytinyağından ekleyin ve karıştırın. Macun kıvamini alacak. Kuru temiz cam bir kavanoza doldurun.

Uygulama: Sabahları aç karnina kahvaltidan en az yarım saat önce 1 çay kaşığı tüketin. Kilo problemi olanlar 1 tatlı kaşığı da tüketebilir. Unutmayin 3-5 gün de birakmiyoruz. Bir de astim ilaclarinizi hemen kesmeyin.

Öksürüğüm başlarsa ben hemen macuna basliyorum ama artik uzun sureli değil 3-5 gün belki bir hafta.. Son günler de etrafta yine astim hastalari çoğaldı belki birilerine şifa olması ümidiyle.

ASTIM VE BRONŞİT HASTALARINA ÇARE DOĞAL REÇETE 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.