Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Göğüs Kanserinin Vücudunuzda Büyüdüğünü Önceden Anlayabileceğiniz 5 Belirti

14.09.2021
1.854
Göğüs Kanserinin Vücudunuzda Büyüdüğünü Önceden Anlayabileceğiniz 5 Belirti

Bayanlar, kanser bugünün en ölümcül hastalıklardan biri ve her sene milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor. Muhtemelen bunu biliyordunuz, değil mi? Ayrıca sağlıklı bir diyetin belirli kanser gelişimi riskini azaltabileceğini de bilmelisiniz. Fakat, ne yazık ki, kanser yayılınca, tedavisi çok zor olabilir. Ve bazen de olanaksız.

 

Belirli bir kanser çeşidinin erken uyarı işaretlerini bilmek, erken tedavi aramanıza ve şansınızı arttırmanıza yardım edebilir. Erken uyarı işaretlerini gerçekten görmezden gelmemelisiniz.

Ve herhangi bir işaret görürseniz derhal doktorunuza görünün.

Uyarı: Erkekler de me-me kanserinden muaf değildir, çünkü binde biri hastalığı geliştirir. Hanımlar, bu belirtiler yalnızca bir kılavuz niteliğindedir ve herhangi bir teşhis amaçlı değildir, bu sebeple belirtileri geliştirirseniz panik yapmayın. Aşağıda belirtilen belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen bir doktora başvurun:

Me-me büyüklüğünde değişiklik!

Bu hamilelik ya da hormanlardaki değişiklik sebebiyle de olabilir. Normal olmasa bile, kendinize bir iyilik yapın ve hemen doktorunuzu görün.

 

Cildi ya da me-me başının etrafında kızarıklık. Kızarıklık giderse alarma geçmeyin.

Kızarıklık orada kalırsa endişelenmelisiniz. Bu, altta yatan bir neden olduğu manasına gelir ve doktorunuzu derhal görmelisiniz.

Cilt Dokusunda Değişiklik

Portakal kabuğunun dış kısmını andıran bir titreme hissederseniz, doktorunuza görünün. Dünyadaki pek çok kadın, bunun yaşamı tehdit edici bir hastalığın belirtisi olduğunu bile bilmiyor.

Bir iç göbek düğmesi gibi içe doğru çeken ters bir me-me.,

Sürekli ağrı. Bu ağrı herhangi bir şey olabilir: o bölgede salgılanan hormonlarınız ya da kötü bir biçimde takılmış bir süd-yen. Fakat, bu ağrı orada kalırsa ve asla geçmezse, doktorunuzu görün.

Bunu bir kere daha söylemek isteriz ki.

Bu yazımızda belirtilen belirtilerden herhangi birini fark ederseniz zaman kaybetmeden doktorunuza görünün.

Göğüs Kanserinin Vücudunuzda Büyüdüğünü Önceden Anlayabileceğiniz 5 Belirti 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.