Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Görme Yetisini Artırıyor, Gözlerde İyileşme Sağlayan Baharat

13.09.2021
6.346
Görme Yetisini Artırıyor, Gözlerde İyileşme Sağlayan Baharat

Bu baharat ‘sarı nokta göz hastalıkları’na iyi geliyor

İtalyan uzmanların söylediğine göre,yaşla bağlantılı ortaya çıkabilen sarı nokta hastalığını ortadan kaldıracak ve yaşınız kaç olursa olsun görüşünüzü %97 oranında iyileştirecek kolay bir baharat var!

Sarı nokta hastalığı, insanlarda körlüğün ana nedeni olarak gösterilebilir. Sarı noktamız, görme alanından sorumlu olup gözümüzün merkezinde bulunmaktadır. Bizler yaşlandıkça, sarı noktamız özelliklerini yitirmeye başlar. Bu da görmede kayıplara neden olur. Bu hastalık, buğulu görmeye kadar yavaşça ilerler ve en son noktası olan körlüğe kadar gidebilir.

 

Dünya genelinde milyonlarca insan bu hastalıktan muzdariptir. Burada genetik faktörler de bazen etkili olsa da bu süreç sigara kullanımına bağlı şekilde hızlanabilir. Neyse ki, sarı nokta hastalığından bizi koruyacak ve görme bozukluklarını tedavi edecek bir baharatımız var: Safran!

 

Görme yetisini artırıyor
Bir Hint baharatı olan safranın görme kabiliyetine ciddi yararı var. İtalyanların araştırmaları neticesinde, hergün 20mg safran baharatı alan insanların 3 ayda çok daha iyi sonuçlara geldiği saptandı.

Safran otu, vücuttaki oksijen dolaşımını kuvvetlendirirken, hücre ölümünü de engeller. Ki bu da görmenizle direk olarak bağlantılı olan sinir sisteminizin daha sağlıklı olmasına neden olur. Safran içerdiği güzel kokulu yağımsı madde ile hücrelerinizin yaşlanmasını yavaşlatacak ve bu şekilde gözlerinize ışık getirip, gözlerinizdeki damarların çalışmasını iyileştirecektir.

Sarı nokta hastalığının ilerleyişini hergün safran çayı içerek ya da safranı baharat olarak kullanırsanız durdurabilirsiniz

Görme Yetisini Artırıyor, Gözlerde İyileşme Sağlayan Baharat 1

Yorumlar
  1. Nevzat dedi ki:

    English ?
    Gozlerin icin.yazin bana