Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ağız Kokusu Tedavi Kürü

13.09.2021
1.371
Ağız Kokusu Tedavi Kürü

Ağız kokusuna çare en etkili İbrahim Saraçoğlu Kürlerini sizler için derledik…

Ağız Kokusu Sebepleri:Ağız kokusunun pek çok sebebi olabilmektedir. Öncelikle ağız kokusunun nedenini belirlemek için doktorunuza baş vurmanızı öneririz. Kronik farenjit, tükürük bezleri iltihaplanması, bademcik iltihaplanması, diş ve diş eti rahatsızlıkları ve mide gibi pek çok hastalık ağız kokusuna sebebiyet verir.

 

Özellikle sabah kalktığında ağız kokusunun fazla olması farenjitten kaynaklanabilir. Gece farenjitin etkileri artar ve ağız açık uyunur bu da ağız kokusunu artırır. Bu gibi nedenlerle ağız kokusu oluşur ve bir hayli rahatsız edicidir.

Ağız kokusunu gidermek için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun doğal yöntemler ile etkili sonuçlar alabileceğiniz kürleri bu makalemizde sizlerle paylaştık.

Ağız Kokusunu Gidermek İçin Neler Yapılmalı?

 

Ağız Kokusunu Giderici Bitkisel Doğal Kürler
5-6 adet maydanozu çiğnemek anında ağız kokusunu giderir.

5-6 gram ceviz yaprağı 1 bardak suda kaynatılır. Hazırlanan bu karışımla gargara yapılır. Öte yandan ayak kokusu içerisinde iyi gelen bir karışımdır.

 

Yarım bardak suyla 3-4 adet cevizi kısık ateşte yaklaşık 8 dakika demleyin. Hazırladığınız bu suyu da gargara yaparak uygulayın.

Ada çayı ile gargara yapmak ağız kokusunu giderir. Ardından 5-6 adet taze maydanoz çiğnerseniz daha etkili olacaktır.

Tükürük bezleri ve bademcikten kaynaklanan bir ağız kokusu var ise bir an evvel doktora gidilmeli ve kokunun kaynağının kurutulması gerekir.

Ağız Kokusu Tedavi Kürü 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.