Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Egzama için çok etkili kuru dut kürü

12.09.2021
2.500
Egzama için çok etkili kuru dut kürü

İbrahim Saraçoğlu hocamızın el ve ayaklarımızda oluşan egzama hastalığının tedavisi için önerdiği kuru dut kürü ile egzama hastalığından komple kurtulabilirsiniz. Kürün ayrıntıları makalemizde!
Egzama Nedir? Neden Oluşur?
Egzama kaşıntıya neden olan ve yangınlı deri hastalığıdır. Genellikle egzamaların neden kaynaklandığı bilinmez ancak hastalığın psikolojik ve dışsal etkenlerinin olduğu düşünülmektedir. Yaygın bir deri hastalığıdır.

 

Hastalığın net bir müddetsi yoktur. Uzun da sürebilir kısa da. Bazı hastalar için yazın kaybolan egzamalar, kış aylarında tekrar nüksedebilir. Çocuklarda da görülebilen bu hastalık bir müddet sonra ortadan kalkabilir.

Dönemsel olarak değişik döküntülere sebep olabilir. Bu hastalığın akut döneminde deride şişliğe, su toplayan kabarıklıklara, sulanmaya, kaşıntıya, yanmaya ve deride çatlamaya neden olabilir. Bazı hastalık türlerinde kızarıklık ve dökülme olmaksızın sadece kaşıntı ve yanma da görülür.

 

 

İbrahim Saraçoğlu’nun Egzamaya Karşı Kuru Dut Kürü

Malzemeler: Yarım litre klorsuz su, Bir avuç beyaz kuru dut

Hazırlanışı: Yarım litre suyu kaynatın ve kaynama esnasında içine bir avuç kuru dutu ekleyin. Ocağın altını kısıp, 6 dakika daha kaynatın. Daha sonra ocağı kapatın. Ellerinizin yanmayacağı kadar ılıdığı zaman ocaktan alın.

Kuru Dut Kürü Nasıl ve Ne Kadar Uygulanır?

Ilımış haldeki karışımın içine egzamalı ellerinizi koyun. 10 dakika kadar bekletin daha sonra çıkarın. 1 saat yıkamayın. 1 saat dolunca ellerinizi suyla yıkayın.

Eğer egzama ayak ve el bileklerinizde ise karışımı kaşık yardımı ile 10 dakika egzamalı bölgeye boyunca dökün. Bu esnada soğumayla karşılaşırsanız belirttiğimiz kadar ısıtın.

Kuru dut kürünü 2 hafta boyunca, haftada 3 kere uygulayın. Her seferinde kürü tekrardan hazırlamanız gerektiğini unutmayın. İlk 10 gün içinde egzamada herhangi bir iyileşme olmazsa sonlandırın.

Unutmayın! Kürün etkisini gösterebilmesi için her seferinde taze kür hazırlamalısınız.

Egzama için çok etkili kuru dut kürü 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.