Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İki Günde Kanserli Hücreleri Öldüren Mucizevi Bitki Suyu

11.09.2021
3.294
İki Günde Kanserli Hücreleri Öldüren Mucizevi Bitki Suyu

Yakın bir zaman önce Kanadalı bilim insanları yalnızca iki gün içerisinde herhangi bir yan etkiye sebep olmadan kanserli hücreleri öldürmeye başlayan etkili bir bitki keşfetti.

Bu güzel haber, 2009 senesinden beri kara hindiba bitkisinin kanser üstündeki etkilerini araştıran bilim insanlarından geliyor. Proje, bir onkologun kara hindiba kökü çayı ile daha düşük kanser riski arasında bir bağıntı fark ettiğinde başlatıldı.

 

Kökün faydalarını keşfeden bilim adamı hemde bir üniversitede de eğitim görevlisidir. İş arkadaşı olan bir onkolog, kara hindiba kökü çayı içen hastaların tedavilerinde inanılmaz gelişmeler yaşandığını bahsettiğinde bilim adamı, bu bitkinin üstünde durmaya karar vermiş. Hemen bu çay başka hastalar üstünde de denenmeye başlamış.

Bilim adamları eğer kara hindiba otunun diğer otlar kadar yaygın olsaydı, bu bitkinin faydalarını önceden tespit edebileceklerini de dile getiriyor.

 

Projeye başladıklarından bu yana, kara hindiba kökü özünü laboratuvar ortamında farklı insan kanserleri üstünde deniyorlar. Bitkinin özellikle kan, kolon, pankreas kanseri ve kronik miyelomonositik lösemi üstünde etkili olduğunu belirtiyor.

Sağlıklı hücrelere zarar vermeyen bir kara hindiba kökünün bir hayli kuvvetli bir etkiye sahibi olduğu keşfedilmiş durumda. Dahası, kanserli fareler üstünde yapılan deneylerin tamamı, farelerin iyileşmesine katkıda bulunmuş.

Kara hindiba kökü özü, 2015 senesinden beri insanlar üstünde deneniyor ve lenf ve kan kanseri tedavisinin birinci aşaması olarak kabul edilmiş durumdadır. Uzmanlar, bu özün, bilinen en ölümcül rahatsızlık için en kuvvetli doğal tedavi olduğu hakkında fikir birliğindeler.

Kara Hindiba Kökü Kanseri Nasıl İyileştiriyor?
Karahindiba bitkisinin özü, kanserli hücrelerdeki apoptozu harekete geçiriyor. Daha kolay bir anlatımla, sağlıklı hücrelere hiç zarar vermeden, kanserli hücrelerin intihar etmesine neden oluyor. Her ne kadar araştırma hala başlangıç aşamasında bile olsa, çok büyük bir potansiyeli var ve gelecekteki tedaviler için bir dönüm noktası olabilir.

İki Günde Kanserli Hücreleri Öldüren Mucizevi Bitki Suyu 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.