Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

20 dakikada Dişleri Beyazlatan Bu Yönteme Çok Şaşıracaksınız!

10.09.2021
1.007
20 dakikada Dişleri Beyazlatan Bu Yönteme Çok Şaşıracaksınız!

Dişlerin doğal rengi, çok fazla çay ve kahve tüketimi gibi nedenlerden dolayı dişlerin sarı olması oldukça rahatsız eden bir durum. Diş minesi, yediğimiz yemeklerle dolan delikli bir yapıdadır. Bu sebeple, yaban mersini gibi renkli meyveler yediğinizde dişleriniz kısa bir süreliğine renk değiştirir.

 

Diş minesinin yapısı, dişlerinizi fırçaladığınız sürece problem oluşturmaz çünkü fırçalayınca dişlerin rengi normale dönecektir. Ancak bazı besinler, dişlerde daha kalıcı lekelenmeye yol açabilirler. Dişler sarı ya da kahverengiye dönüp çirkin bir görüntüye yol açabilir.
Kahve, çay ve gazlı içecekler, dişlerde kahverengi ve sarı lekeler bırakan içeceklerdir. Sigara içmek ve ağız ve diş sağlığına dikkat etmemek de güzel gülüşünüzü gölgeleyecek unsurlardır. Çünkü bu unsurlar, diş minesinin gözenekli yapısını arttırır.

Diş Beyazlatmada Peynir Mucizesi
Peynir türleri dişleri beyazlatmaya yardımcı olur. Çünkü peynirin içerisinde, asit ayrıştırıcı proteinler bulunmaktadır. Bu proteinler, ağzımızda salya üretilmesini sağlar. Salyanın içerisindeki fosfor ve kalsiyum da, diş minesinin kaybettiği mineralleri geri kazanmasına yardımcı olur.

İŞTE DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA YOLLARI

 

Portakal kabuğunun iç kısmı ile 45 saniye boyunca dişlerinizi ovuşturun. Kabuğun beyaz kısmı, dişlerin daha beyaz olmasını kolaylaştıran bir madde içerir. Bu işlemden yarım saat sonra dişlerinizi fırçalayın.

Çilek ve karbonat ile kendi diş macununuzu hazırlayabilirsiniz. Çilek, doğal bir beyazlatıcıdır. Çilekleri ezip karbonat ile karıştırın. Bu karışımı dişlerinize sürün ve 20 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın. Bu işlemden sonra da yarım saat bekleyin ve dişlerinizi normal şekilde fırçalayın. Bu karışımı çok sık kullanmamaya dikkat edin. Haftada bir ve iki haftada bir kullanabilirsiniz.

Bir bardak kaynar suya, iki yemek kaşığı adaçayı ekleyin. Ilıdıktan sonra, her öğün sonrasında ağzınızı bu karışımla gargara yapın. Yemekten sonra adaçayı yaprağı çiğnemek de işe yarayacaktır.
İki dakika boyunca muz kabuğunun içiyle dişlerinizi ovalayın. Bu işlemi arzu ettiğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.
Muzun içerisindeki salisilik asit, diş minesini beyazlatmaya yardımcı olan bir maddedir.
Karbonat tozunu diş fırçanıza dökün ve dişlerinizi birer birer ovalayın. Unumsu yapısı sebebiyle uygulaması tuhaf olsa da, diş beyazlatmaya yardım edecektir.

20 dakikada Dişleri Beyazlatan Bu Yönteme Çok Şaşıracaksınız! 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.