Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Diş Plağı Temizliği için Organik Kürler

09.09.2021
3.305
Diş Plağı Temizliği için Organik Kürler

Mükemmel bir gülümseme kişinin sahip olabileceği en çekici özelliklerden biridir. Güzel ve etkileyici bir gülüş için evde yapabileceğiniz tariflerle dişlerinizde oluşan plaklardan kurtulabilirsiniz. İşte o tarifler…
Ne yazık ki sigara içmek, çok fazla kafein tüketmek ve düzensiz diş bakımı yapmak dişlerinize zarar verebilir. Dişlerinize bakmamak diş plağına neden olur. Dişçi ziyaretlerini azaltmak istiyorsanız doğal ve basit yollarla diş plaklarınızdan kurtulabilirsiniz.
Karbonat

 

Karbonat diş fırçanızla direk kullanabileceğiniz bir yoldur. 1 çorba kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı karbonatı ıslak diş fırçanıza dökün ve dişlerinizi daima fırçaladığınız şekilde fırçalayın.

Aloe vera ve gliserin

Güçlü bir diş macunu elde etmek için yarım fincan karbonat, 1 çorba kaşığı aloe vera, 4 çorba kaşığı gliserin ve 1 çorba kaşığı limon yağını karıştırarak dişlerinizi bu karışımla fırçalayabilirsiniz. Birkaç dakika içinde daha beyaz, parlak ve sağlıklı dişlere sahip olacaksınız.

Portakal kabuğu

 

Portakal yedikten sonra dişlerinize portakalın kabuğu sürtün. Portakal kabuğu diş minesini temizlemenin basit bir yöntemidir. Portakal kabuğu, dişleri beyazlatır, lekeleri önlemeye ve mikroplarla savaşmaya yardımcı olur. Birkaç dakika dişlerinizi ovuşturun ve suyla durulayın.

Susam taneleri

Bir avuç susamı birkaç dakika boyunca çiğneyerek dişlerinizi temizleyebilir ve diş plaklarınızı çıkarabilirsiniz, çiğnedikten sonra susamları yutmayın geri çıkartın.

Diş maskesi

C vitamini içeren meyve ve sebzeler dişleriniz için plak önlemenin hızlı ve basit bir yöntemidir. Domates, çilek ve portakalı ezip dişlerinize koyun, 5 dakika bekletip durulayın. Bu ağzınızdaki bakterileri öldürmeye yardımcı olur ve nefesinizi tazeler.

Sirke

Sirke lezzetli bir çözüm yolu olmamasına rağmen %100 doğal ve dişlerinize herhangi bir zarar vermeden temizleyen yöntemdir. 1 çorba kaşığı karbonatı, 2 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı tuz ve suyu karıştırıp dişlerinize gargara yapın.

Diş Plağı Temizliği için Organik Kürler 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.