Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Keşke Önceden Bilseydik Diyeceğiniz, Her Evde Var

07.09.2021
1.619
Keşke Önceden Bilseydik Diyeceğiniz, Her Evde Var

Günümüzde sirke, yemeklerden tutun temizliğe kadar kullanılıyor. Bu mucizevi sirke ayrıca eski zamanlardan bu güne kadar hastalık tedavisinde de kullanılıyor.

Sirkenin içeriğinde doğal antibiyotik bulunur. Antibiyotik özelliğiyle kalmayıp çok miktarda C vitamini, potasyum, kalsiyum ve sodyum içermektedir.

Bu özellikleri sayesinde vücudun direncini arttırarak hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Ayrıca kan şekerini normale döndürür ve hazmı kolaylaştırır.

Önümüz kış olmasından dolayı vücudumuzun kapısı soğuk algınlığına açık. Soğuk algınlığına karşı ılık suya 1 yemek kaşığı sirke dökün ve bu karışımı tüketin. Bu karışım öksürük ve boğaz ağrılarına iyi gelmektedir.

 

Eğer kilogram vermek istiyorsanız da sirke tüketebilirsiniz. Çünkü sirkenin içinde asetik asit bulunur. Asetik asit yağları yapma özelliği taşımaktadır.

Yemek yemeden önce 2 tatlı kaşığı sirke ile 1 bardak suyu karıştırıp için. Bu yöntemi günde 3 defa uygulamalısınız.

Kolestrol seviyenizi düzenlemek, kalp sağlığınızı korumak ve kansere karşı korunmak istiyorsanız düzenli ilaçlanma sabahları aç karnına 1 defa suya karıştırarak elma sirkesini tüketin.

Sadece vücut içerisine değil, dışada yani cildede iyi gelmektedir. Akne, iltihap ve sedef gibi cilt rahatsızlıklarında tedavi amaçlı kullanabilirsiniz.

 

Kullanım
Sorunlu olan bölgeye pamuk yardımıyla sirkeyi sürün ve bir müddet bekletin.

 

Sirke kullanımı saçlarınızdaki yağ ve kepek sorununuda ortadan kaldırır. Böylelikle saçlarınız daha gür ve uzun olur.

Kullanım

4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 4 yemek kaşık su eşit miktarda karıştırılır. Banyoda saçınızı yıkayıp duruladıktan sonra bu hazırlamış olduğunuz karışımı saçınıza sürün ve iyice dağıtın.

Sürdükten sonra 5-10 dakika bekleyin sonra soğuk suyla saçlarınızı güzel bir şekilde durulayın. Bu uygulamış olduğunuz formülün anında faydasını göreceksiniz. Sirke kokusu saçınızda kalacak diye korkuyorsanız, merak etmeyin saçlarınızda sirke kokusu kalmayacaktır.

Dişlerinizde sarı lekeler var ise bunların giderilmesinde de sirke kullanabilirsiniz.

Kullanım
1 su bardağı suyun içinde 1 çay kaşığı elma sirkesi ekleyin ve karıştırın. Karışımdan bir miktar alıp 10 saniye gargara yapın. Bu işlemi 5 defa tekrarlayın.

Bu yapmış olduğunuz uygulama hem dişlerinizi beyazlatacak hem de ağız sağlığınızı da koruyacaktır. Bu karışımı yatmadan önce 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin yararlanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Keşke Önceden Bilseydik Diyeceğiniz, Her Evde Var 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.